Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yatırımcılar “Ejderha Yılı”nı Dört Gözle Beklerken Bitcoin Yatay Seyrediyor

Piyasa meraklıları, ejderha yılının kripto piyasası için iyi şans getirmesini bekliyor, ancak geleneksel analistler dikkatli olunmasını tavsiye ediyor.

5 Şubat 2024 10:55

Güncellenme: 5 Şubat 2024 10:59

CoinDesk Indices verilerine göre, bitcoin (BTC) pazartesi günü erken saatlerde 42.000 doların üzerinde seyrederek yatay işlem görürken, CoinDesk 20 Endeksi %0,75 düşüşle 1.643’ü gösteriyor.


Doğu Asya, önümüzdeki birkaç gün içerisinde Çin Zodyak'ındaki en şanslı ve kazançlı hayvanlardan biri olarak kabul edilen ejderha yılının başlangıcını kutlayacak.Geçen yıl, Hong Kong merkezli bir aracı kurum olan CLSA, 2023'ün piyasa dalgalanmaları göreceğini öngörerek Tavşan Yılı'na daha sakin bir görünüm atfederken, yatırımcılara temkinli olmalarını tavsiye etti. Gerçekten de piyasa 2022'deki kasvetli performansından sıyrıldı ve bitcoin geçen yıl yaklaşık %94, ether (ETH) ise %47 arttı.


CoinDesk Indices tarafından yapılan bir analize göre, CoinDesk Piyasa Endeksi bitcoin'in üstün performansı sayesinde S&P 500'den beş kat daha iyi performans gösterdi.


ZK roll-up platformu Taiko’nun kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Wang, 2023 boyunca genel olarak düşük performans gösteren ether’in bu yıl “pozitif enerjiyle dolu kazançlı bir yıl” geçireceğini söyledi.


Wang, "Ejderha Yılı, özellikle ETF'lerin beklenen etkisiyle Ethereum için yeni kapılar açıyor" dedi. "Aynı zamanda Ethereum uzun zamandır beklenen Dencun yükseltmesi ile daha düşük gaz ücretleri ve daha hızlı işlemler elde etme yolunda ilerliyor."


Metalpha Kıdemli Analisti Lucy Hu da Bitcoin blok zinciri yarılanmasının ve enflasyonun kontrol altına alınmasının fiyatlar için umut verici göründüğünü ekledi:


“Kripto piyasası şu anda bir haberi sat etkisi yaşamasına rağmen, enflasyon artık kontrol altında olduğundan ve Bitcoin yarılanma etkinliği yaklaştığından, Ejderha yılı en iyi performans gösterenlerden biri olma yolunda ilerliyor ve bu da piyasa güvenini artıracak. Ejderhanın ateşli ruhunun piyasayı daha önce hiç görülmemiş yeni bir zirveye taşıyabileceğini umuyoruz."


Geleneksel finans tarafında ise CLSA, şehirdeki hisse senedi piyasalarının yılın ikinci yarısında yeniden canlanacağını öngördüklerini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcEtherejderha yılı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk