Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yatırımcılar Bitcoin’in Kısa Vadede 55 Bin Doları Göreceğini Düşünüyor

Ether ise önümüzdeki aylardaki potansiyel ETF listelemesi sayesinde daha fazla ilgi çekebilir.

19 Şubat 2024 10:17

Güncellenme: 19 Şubat 2024 14:00

Bitcoin (BTC) fiyatları hafta sonu boyunca çok az değişiklik gösterdi ve hafta içi günlere kıyasla nispeten daha düşük işlem hacimleriyle 52.000 dolar seviyesinde seyretti.


Fiyat hareketi, spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) piyasaya sunulmasının ardından yaşanan düşük volatilite eğilimi ile uyumlu görünüyor ve bu, bitcoin ticareti için piyasa yapısını değiştiriyor.


Ether (ETH) ve Polygon'un MATIC'i gibi diğer büyük token’lar ise cuma gününden bu yana yüzde 5'ten fazla yükselerek daha yüksek kazançlar kaydediyor. Ether, ETF ürününe ilişkin beklentilerin artmasıyla yükselmeye devam ediyor.


Worldcoin'in WLD'si, Fetch AI'ın FET'i, Bittensor'un TAO'su ve Sleepless AI'nın AI token’ı gibi yapay zeka ile ilgili token’lar, teknoloji firması OpenAI'ın metinden videoya içerik oluşturucusu Sora'yı tanıtmasıyla %10'a kadar artıyor. OpenAI, yapay zeka sektöründe önemli bir yükselişi tetikliyor.


Bu sırada bazı piyasa gözlemcileri bitcoin’in kısa vadede 55.000, uzun vadede ise 70.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor.


Tyr Capital'in Baş Yatırım Sorumlusu Ed Hindi, şöyle diyor: "Bitcoin zirveye yaklaşıyor ve muhtemelen önümüzdeki haftalarda 55.000 doları zorlayacak. Bitcoin'in bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesini ve yine bu yılın başlarında 70.000 dolara ulaşmasını bekliyoruz."


Ancak Hindi, ether'in önümüzdeki aylardaki potansiyel ETF beklentileriyle daha çok öne çıkabileceğini belirtiyor.


Yükselenlerden biri de Bitget’in BGB token’ı oldu. Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget’in platform token’ı BGB geçtiğimiz 4 ayda 0,4 dolardan 1,05 dolara çıktı. Yazım itibarıyla son 7 günlük dönem içerisinde %60,52 kümülatif artış yaşayan token, geçtiğimiz 4 ay boyunca istikrarlı büyüme gösterdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEtherOpenAIai token

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk