Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yarılanmayı Geride Bıraktık, Bitcoin İşlem Ücretleri Ne Alemde?

Ücretler yarılanmanın hemen ardından orta öncelikli bir işlem için 146 dolara, yüksek öncelikli bir işlem için ise 170 dolara yükseldi.

22 Nisan 2024 10:06

Güncellenme: 22 Nisan 2024 10:45

Bitcoin (BTC), yarılanmanın ardından işlem ücretlerinin önemli ölçüde düşmesiyle haftaya 65.800 doların üzerinde başladı.


Mempool.space'den elde edilen on-chain veriler, orta öncelikli işlemlerin şu anda 8,48 dolara, yüksek öncelikli işlemlerin ise 9,32 dolara mal olduğunu gösteriyor.Ücretler yarılanmanın hemen ardından orta öncelikli bir işlem için 146 dolara, yüksek öncelikli bir işlem için ise 170 dolara yükseldi.


Bir madencinin belirli bir hash oranından ne kadar kazanmayı beklediğini ölçmek için oluşturulan hash fiyatı endeksi de hash/gün başına 182,98 dolardan 81 dolara düştü.


Bitcoin madencilerinin yarılanmanın geliri önemli ölçüde azaltmasını beklese de, Casey Rodarmor'un Bitcoin'de fungible (misli) token’lar oluşturmak için tasarlanan Runes protokolünün piyasaya sürülmesiyle birlikte bu sorunun çözülmesi hedefleniyor.


Magic Eden verilerine göre, yarılanmanın ardından runestone NFT koleksiyonunun taban fiyatları son 24 saatte %50 düşerken, CoinGecko verilerine göre Bitcoin Pullets ve NodeMonkes gibi ordinal koleksiyonları sırasıyla %11 ve %8 arttı.


Ordinal koleksiyonlarının işlem ücretlerinin önemli bir kısmını oluşturduğunu, ancak birçok kişinin beklentilerini karşılamadığını belirtmek gerek.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin yarılanmasıbtcişlem ücretleri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk