Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yarılanma Öncesi için 70 Bin Dolara Ulaşan Fiyat Tahminleri Gittikçe Düşüyor

10x Research'ün kurucusu Markus Thielen, artan Hazine getirilerinin ardından portföyünün riskini azalttı.

16 Nisan 2024 09:58

Güncellenme: 16 Nisan 2024 10:11

Bitcoin'in (BTC) Kasım 2022'de dibe vuracağını ve yarılanma öncesi rekor seviyelere yükseleceğini tahmin eden analist, teknoloji hisseleri ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıklarının düşüşe geçeceğini belirtti.


"Buradaki endişemiz, risk varlıklarının (hisse senetleri ve kripto) önemli bir fiyat düzeltmesinin eşiğinde olması. Asıl tetikleyici, beklenmedik ve kalıcı enflasyon. Tahvil piyasasının üçten az kesinti öngörmesi ve 10 yıllık Hazine Getirilerinin %4,50'yi aşmasıyla, risk varlıkları için çok önemli bir kırılma noktasına ulaşmış olabiliriz."


"Nasdaq çok zayıf işlem gördüğü ve daha yüksek tahvil getirisine tepki verdiği için dün gece tüm teknoloji hisselerimizi sattık. Sadece birkaç yüksek inançlı kripto parayı tutmaya devam ediyoruz. Genel olarak, risk varlıklarının (hisse senetleri + kripto) düşüş yaşayacağını düşünüyoruz."


CMEGroup'tan alınan verilere göre, kısa süre önce 25 baz puanlık Fed faiz indirimini yılda altı kez bekleyen yatırımcılar, beklentilerini üçe düşürdü.


ABD enflasyonu ve dirençli bir işgücü piyasasının yanı sıra ekonomi tarafından teşvik edilen hawkish yeniden fiyatlandırma, 10 yıllık Hazine getirisini bu ay 40 baz puan artırarak Kasım 2023'ten bu yana en yüksek seviye olan %4,61'e çıkardı. Risksiz oran olarak anılan tahvillerdeki keskin artış, teknoloji hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi yüksek riskli/yüksek getirili varlıklara yatırım yapmanın cazibesini azalttı.


"2023/2024 bitcoin rallisinin büyük bir kısmı, faiz oranlarının düşürüleceğine dair beklentilerden kaynaklanıyor ve şu anda bu anlatıya ciddi bir şekilde meydan okunuyor" diyen Thielen, spot borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) girişlerin inanılmaz derecede azaldığını da sözlerine ekledi.Spot ETF'lerin kaydettiği net girişlerin 5 günlük ortalaması sıfıra düştü.


Thielen: "İlk başta ilgi çeken yenilik furyasından sonra, fiyatlar artmaya devam etmediği için ETF akışları tükenme sürecine girdi."


Bazı gözlemciler, Bitcoin ağının 20 Nisan'da gerçekleşecek dört yıllık madencilik ödülü yarılanmasına yönelik heves ortadan kalktığında, düzeltmenin hız kazanmasını bekliyor. Yarılanmayla birlikte blok başına coin emisyonu 6,25 BTC'den 3,125 BTC'ye düşecek ve arz genişleme hızı etkili bir şekilde yarıya inecek.


CoinDesk verilerine göre bitcoin, yıl başından bu yana yüzde 42'lik kazancı temsil eden 62.600 dolardan işlem görüyor. CoinDesk 20 Endeksi ise yıl boyunca %17 artarak 2119 puanda seyrediyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcyarılanma

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

24 Mayıs 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk