Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Yapay Zeka Kriptonun En Önemli Alıcılarına Önayak Olabilir”

Lonsdale, yapay zekanın (AI) finansal işlemler yaparken büyük bir ihtimalle kripto teknolojisini kullanacağını ve bitcoin, ether veya solana'nın en olası üç seçenek olabileceğini söyledi.

26 Ocak 2024 12:17

Güncellenme: 26 Ocak 2024 12:55

Veri analitiği firması Palantir'in (PLTR) kurucu ortağı Joe Lonsdale'e göre, yapay zekanın (AI) ekonomi alanında da büyümesi kripto para birimleri için bir nimet olabilir.


CNBC'nin Squawk Box programına katılan Palantir, belirli görevleri yerine getirmek için yapay zeka teknolojisini kullanan yapay zeka ajanlarının, finansal işlemler gerçekleştirirken kripto teknolojisinden yararlanabileceklerini ve bitcoin (BTC), ether (ETH) veya solana'nın (SOL) en olası üç seçenek olabileceğini söyledi.


"Burada çok önemli olabilecek bir alıcı türü var: AI ajanları ekonomimizde birçok şeyi değiştirecek" dedi. Yapay zeka ajanlarının teşvik sistemleriyle koordineli çalışması için kriptoyu kullanması muhtemel."


Geçen yıl ChatGPT gibi ana akım yapay zeka araçlarının başarısının ardından, yapay zekanın kripto ile nasıl kesişebileceği konusunda pek çok tartışma ortamı yaratıldı.


Lonsdale, spot ETF'lerin ABD'de işlem görmeye başlamasıyla birlikte bitcoin fiyatının itici güçleri hakkında görüşlerini şu şekilde bildirdi:


"2025-2026'da büyük bir açık mı vereceğiz ve ister istemez para mı harcayacağız? Eğer öyleyse, hangi varlık güvende? Peki ya enflasyon tekrar gündeme gelirse? Bu, makroyu benden daha iyi bilen birçok arkadaşımdan duyduğum bir olasılık. Kriptonun bunlara rağmen çok iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz."


Daha Fazla Oku

    yapay zekaAIpalantirkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk