Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yanlış Spot ETF Onay Haberi Bitcoin Fiyatlarıyla Oynadı

CoinGlass verileri, düzeltme sırasında 72 milyon dolar değerinde kısa pozisyonun ve 31 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor.

16 Ekim 2023 18:19

Güncellenme: 16 Ekim 2023 18:32

Bitcoin (BTC), Twitter’da spot ETF onayına ilişkin yanlış haberlerin yayılmasının ardından 27,900 dolardan 30,000 dolara yükseldi. Haberler son bir saat içerisinde yaklaşık 100 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı.


Haberlerin yayılmasına yol açan gönderi yaklaşık 30 dakika sonra silinse de fiyatları önemli ölçüde etkileyecek kadar etkileşime sebep oldu. Analistlerin ve muhabirlerin şüpheleriyle fiyatlar yeniden 28 bin dolara geriledi. BlackRock, CoinDesk’le görüşmesi sırasında haberin asılsız olduğunu doğruladı.CoinGlass verileri, düzeltme sırasında 72 milyon dolar değerinde kısa pozisyonun ve 31 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor. Hesapların tasfiye edilmesi veya likide olmaları, borsanın başlangıç marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapatması anlamına gelir. Trader’lar kaldıraçlı bir pozisyon için marj gereksinimlerini karşılayamadığında (trade’i açık tutmak için yeterli fona sahip olmadığında) likide olurlar.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) resmi sitesinde spot bitcoin ETF’sine dair herhangi bir onay duyurusu bulunmuyor. Ayrıca Bloomberg, BlackRock başvurusunun inceleme aşamasında olduğunu açıkladı.


Geçtiğimiz hafta SEC, GBTC’nin spot ETF’ye dönüştürülmesi yönünde karar veren Grayscale’e itiraz etmeyeceğini bildirmişti. Bitcoin bu haberin ardından pazartesi sabahı yüzde 4 oranında yükseldi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinspot etfSECbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk