Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

XRP’nin Momentumu Bitcoin için Emsal Oluşturabilir

20 Temmuz 2023’e yönelik kripto piyasalarındaki en güncel fiyat hareketleri.

20 Temmuz 2023 16:35

Güncellenme: 20 Temmuz 2023 18:08

Güncel Fiyatlar

Öne Çıkanlar

NYDIG'nin raporuna göre bitcoin spot ETF'leri, BTC talebini 30 milyar dolara kadar artırabilir. Kripto ticaret şirketi, Bitcoin'in sıklıkla karşılaştırıldığı altın fonlarına yatırılan 210 milyar doların yanı sıra spot benzeri ürünlerde 27,6 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor. Raporda, “Bitcoin, altından yaklaşık 3,6 kat daha volatil. Bu da yatırımcıların aynı riske maruz kalmaları için 3,6 kat daha fazla altın sahibi olmaları gerektiği anlamına geliyor. Yine de durumun bitcoin ETF’lerine olan talebin 30 milyar dolara çıkmasıyla sonuçlanacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullanıyor. ABD’deki spot bitcoin ETF’ler, BlackRock’ın SEC’in piyasa manipülasyonunu önlemek için şart koştuğu “gözetim paylaşımı” anlaşması imzalamasının ardından daha da olası gözüküyor.


El Salvador’un 2027 vadeli tahvilleri, bitcoin rallisine rağmen bazı analistlerin beklentilerine meydan okuyarak son altı ayda önemli bir yükseliş eğilimi gördü. 2021 yılında BTC’yi yasal bir ödeme aracı olarak kabul eden Orta Amerika ülkesinin kredi notu eylül ayında Fitch tarafından düşürülmüştü. Aslında bu tahviller, 2023 yılının başından bu yana yüzde 62 oranında değer kazandı ve şu anda dolar başına 72 cent’ten işlem görüyor. Aynı dönemde ise bitcoin’in yüzde 79 değer kazandığı biliniyor. FactSet’e göre El Salvador’un tahvilleri, ülkenin borcunda en büyük paya sahip olan Invesco Gelişmekte Olan Piyasalar Kredi ETF'sinden (PCY) bile daha iyi performans gösteriyor.


Ülkenin finansal düzenleyicisi tarafından yayımlanan genelgeye göre Kuveyt, kara para aklama ile mücadele etmek için ödemeler ve yatırımlarda kripto kullanımını yasakladı. Genelgede, “Kuveyt Merkez Bankası tarafından düzenlenen menkul kıymetler ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen menkul kıymetler ve finansal araçlar bu yasağın dışında tutulmuştur” ifadeleri yer aldı. Ancak uluslararası denetleyici, ülkelerden kripto paraları yasaklamalarını talep etmemişti.


Günün Grafiği


  • Grafik, XRP'nin sosyal hakimiyetini gösteriyor. Sosyal hakimiyet, bir kripto para birimi ile ilgili sosyal medya tartışmalarının, tüm en iyi 100 coin arasındaki tüm tartışmalarla karşılaştırarak yüzdesini ölçüyor ve bu oran Ocak 2021'den bu yana en yüksek seviyeye ulaşıyor.

  • Tartışmaların artması genellikle geçici piyasa zirvelerinde gözlemleniyor.

  • Kaynak: Santiment

İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    BitcoinXRPbtckuveyt

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
JPMorgan Raporu: Tether'in Konumu Sallantıda

16 Şubat 2024 14:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk