Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Teknik Analiz: XRP Direncinin ‘Bulutların Üzerine Çıkması’, Bitcoin’i Olumlu Etkiliyor

Fairlead’in kurucusu Katie Stockton: “XRP’nin Ichimoku bulutunun üzerine çıkmasını bitcoin için iyi bir şey olarak görüyoruz.”

20 Temmuz 2023 10:24

Güncellenme: 20 Temmuz 2023 10:31

Ödeme odaklı XRP, sürdürülebilir bir ralli için kapıları açan önemli fiyat direncini aşarak, piyasa lideri bitcoin (BTC) için olumlu bir öncü oluyor.


XRP geçtiğimiz hafta neredeyse %60'lık bir artışla Ağustos 2021'den bu yana en iyi performansını gerçekleştirdi. Bu ralli, haftalık grafikte "Ichimoku bulutu" adı verilen teknik analiz göstergesinin üzerine çıkarak boğa eğilimini doğruladı.


Bitcoin (BTC) henüz aynı başarıya ulaşamadı.


Fairlead’in kurucusu Katie Stockton, “XRP’nin Ichimoku bulutunun üzerine çıkmasını bitcoin için iyi bir şey olarak görüyoruz” dedi.


Ichimoku Bulutu, 1960'ların sonlarında Japon gazeteci Goichi Hosoda tarafından oluşturulan bir teknik analiz göstergesidir ve hem trader’lar hem analistler tarafından geniş çapta kullanılır. Bu gösterge, destek ve direnç seviyelerini belirlemek ve trend değişikliklerini ölçmek için beş satırdan oluşur:


  • Senkou Span A (Öncü Span A)

  • Senkou Span B (Öncü Span B)

  • Tenkan-Sen (Dönüş hattı)

  • Kijun-Sen (Ana hat)

  • Chikou Span (Gecikmeli dönem eğrisi)

Öncü Span A ile Öncü Span B arasındaki fark, bulutu temsil eder.


Bulutun üzerinde veya altında meydana gelen kesişmeler boğa eğilimi anlamına gelir.Şu anda ise XRP Ichimoku Bulutu'nun üzerinde sağlam bir konum elde etmişken bitcoin, bulut direncinin (üst sınır) altında dar bir aralıkta kalmış durumda. Token’ın bu hareketi, bir yıl süren konsolidasyon ve basing modelinin ardından geliyor ve ileride daha fazla kazanç olduğunu gösteriyor.


Stockton ekliyor: “Token’ın konumu oldukça önemli çünkü bir yıl süren basing sürecinin bir üst seviyeye taşındığı anlamına geliyor. Orta vadeli momentum pozitif ve şaşırtıcı bir şekilde ters yönde bir exhaustion belirtisi yok. Bu da yukarı yönlü hareketi destekliyor ve bir sonraki direnç 0,92 dolar civarında görünüyor.”


Bitcoin için de benzer bir boğa görünümü, Ichimoku bulutunun yüksek tarafında, bir sonraki direnç seviyesi olan 31.900 dolar civarında bekliyor.


Yazının yazılması sırasında XRP 0,73 dolardan, bitcoin ise 30,149 dolardan işlem görüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    XRPBitcoinbtcichimoku bulututeknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin, Kasım 2021'den Bu Yana İlk Kez 60 Bin Doları Aştı

28 Şubat 2024 17:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk