Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Twitter’ın Mavi Kuşu ‘Köpek’ Oldu, Dogecoin’in Fiyatı Tavan Yaptı

DOGE son 24 saatte yüzde 28 değer kazandı, Bitcoin ise 28 bin dolar bandında tutunuyor.

4 Nisan 2023 15:19

Güncellenme: 4 Nisan 2023 15:48

Milyarder Elon Musk’ın geçen yıl Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasından sonra, alenen destek verdiği Dogecoin’in site içerisinde ödeme aracı olarak kullanılacağına dair beklentiler oluşmuştu. Hatta Twitter Blue özelliği devreye alındıktan sonra, Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak tercih edileceğine dair iddialar da ortaya atılmıştı. Her ne kadar şu ana dek bu konuda bir gelişme yaşanmasa da bugün sürpriz bir şekilde Twitter logosundaki mavi kuşun yerini Dogecoin’in Shiba Inu köpeği almasının ardından, DOGE’un değeri son 24 saatte yüzde 28’lik sıçrama kaydetmiş durumda.


Ancak kripto piyasasında dünden beri en çok değer kazanan kripto para yüzde 44’lük artışla ICON (ICX) olurken, DOGE’un hemen ardından üçüncü sırada yüzde 21,7’lik artışıyla 0x (ZRX) yer alıyor. Woo Network (WOO) yüzde 11,54’lük, IoTeX (IOTX) yüzde 10,86’lık ve SXP (SXP) yüzde 7,97’lik artış göstermiş vaziyette.  


Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, geçtiğimiz Mart ayının ortasından beri tutunmaya çalıştığı 28 bin dolar bandından uzaklaşmamaya çalışıyor. Son 24 saatte yüzde 0,14’lük yükseliş kaydeden Bitcoin şu sıralar 28 bin 298 dolardan işlem görüyor. CoinDesk’e konuşan kripto trader’ı Glen Goodman, “Mevcut tablo Bitcoin için oldukça olumlu ve bunun pratikte karşılığı var” diye konuşuyor.


Bitcoin’in ardından gelen en büyük ikinci kripto para Ethereum’da ise görece kayda değer bir yükseliş söz konusu. Son 24 saatte yüzde 3,13’lük yükseliş kaydeden Ethereum bu yazı kaleme alınırken bin 863 dolardan işlem görüyor.


Piyasa değeri bakımından diğer büyük kripto paralardan XRP yüzde 3,56’lık ve Binance Coin (BNB) ise yüzde 0,51’lik değer kaybetmiş durumda.


Daha Fazla Oku

    DogecoinBitcoinEthereumtwitter

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk