Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Telegram'da TON Tabanlı Ekonomi Dönemi

1 Nisan'da duyurulan Open League programı, on-chain kullanıcıları "benzeri görülmemiş rakamlara" ulaştırıyor.

16 Nisan 2024 16:06

Güncellenme: 16 Nisan 2024 16:37

TON Vakfı yatırım direktörü Justin Hyun'a göre, toncoin (TON) tabanlı ekonomi, mesajlaşma uygulaması Telegram'da kök salmaya başlıyor. Bu da token’ın genel kripto pazarından neden daha iyi bir performans gösterdiğini açıklıyor.


CoinDesk verilerine göre, TON bu ay yüzde 15 değer kazanarak 7 doların üzerinde rekor seviyelere ulaşırken, piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan bitcoin (BTC) yüzde 11 düştü. CoinGlass verilerine göre, açık pozisyonlar yani TON'a bağlı sürekli vadeli işlem sayısında kilitlenen dolar değeri aynı dönemde %17'nin üzerinde artarak 160 milyon dolara yükseldi. Hatta bir noktada 200 milyon doları aştı. Fiyat artışının yanı sıra açık pozisyonlardaki artış, yeni para akışları kaydedildiğini göstererek yükseliş trendini doğruluyor.


Şubat ayında, 800 milyon kullanıcısı olan Telegram, kanal sahipleri için yalnızca TON ile ödeme yapılabilen bir reklam geliri paylaşım sistemi başlattı. Şimdilerde ise Telegram kanalları ayda 1 trilyondan fazla görüntülemeye ulaşıyor ve en az 1.000 abonesi olan kanal sahipleri, kanallarında reklamların görüntülenmesinden elde edilen gelirin %50'sini alıyor.


Hyun, e-posta üzerinden verdiği röportajda şunları söylüyor: "Telegram, fiat yerine yalnızca Toncoin'i kabul eden, Web3 ilkelerini benimsemeyi seçen ve reklamlardan elde ettikleri gelirin %50'sini Telegram kanal sahiplerine geri ödeyen bir reklam platformu başlattı. Bu gelişme, kanal sahiplerinin Toncoin'i ödül olarak dağıtabilecekleri, TON'un ekosistem hakkındaki farkındalığı daha da artırabileceği ve zamanla token arzını Telegram'ın en iyi ve en parlak yaratıcılarına dağıtabileceği anlamına geliyor."


TON Vakfı, geçtiğimiz hafta Asya Pasifik bölgesindeki cüzdan kullanıcıları için fiat para birimlerinin dijital varlıklara sorunsuz bir şekilde dönüştürülmesini kolaylaştırmak için Hong Kong lisanslı kripto borsasının ana kuruluşu HashKey Group ile ortaklık kurdu.


Hyun, 1 Nisan'da duyurulan Open League programının on-chain kullanıcıları "benzeri görülmemiş rakamlara" ulaştırdığını söyledi. Program, ekosistemin geliştirilmesinde kullanıcı katılımını teşvik etmek için bir ödül stratejisi kullanıyor.


TON Vakfı, program kapsamında merkeziyetsiz borsalardaki görevler, airdrop'lar ve likidite havuzları aracılığıyla topluluk üyelerine 188 milyon dolar değerinde 30 milyon TON dağıtmaya hazırlanıyor.


“Milyonlarca kullanıcının ilgisini çeken uygulamaları oluşturmak için neyin gerekli olduğunu anlayan geliştiricilere odaklanma stratejimiz, kriptonun benimsenmesi için anahtar niteliğinde olacak” diyen Hyun, şöyle devam ediyor: “TON, Web3 teknolojilerinin kitlesel olarak benimsenmesi için var olan tek umut. Apple Mac'in kişisel bilgi işlem için yaptığını, biz Web3 teknolojisi için yapacağız. Her evde bir bilgisayar olduğu gibi, her cepte kripto olacak.”Daha Fazla Oku

    tontoncointelegramweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk