Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Teknik Analizler Bitcoin’in 38 Bin Dolara Çekilebileceğini Gösteriyor

10x Research, Bitcoin'in RSI sapmasının düzeltmeye işaret ettiğini söyledi.

15 Ocak 2024 12:18

Güncellenme: 15 Ocak 2024 12:56

Bitcoin (BTC), ABD’de onaylanan spot ETF'lerin perşembe günü piyasaya sürülmesinden bu yana yüzde 5'in üzerinde düşüşle 42 bin 600 dolara geriledi.


10x Research tarafından incelenen teknik göstergelerin analizine göre, satışlar yakın vadede devam edebilir.


Markus Thielen liderliğindeki 10x Research, müşterilerine gönderdiği notta, "Bitcoin'in RSI sapması düzeltmeye işaret ediyor" dedi ve geri çekilmenin 38 bin dolarlık dinamik destek seviyesinin yakınlarında exhaustion yaşanabileceğini de sözlerine ekledi.


Fiyatlar yeni bir uç noktaya ulaştığında ve göreceli güç endeksi (RSI) gibi momentum göstergeleri bu değerleri karşılayamadığında düşüş eğilimi meydana gelir ve bu da yukarı yönlü exhaustion ortamına işaret eder.


BTC, geçen hafta 49 bin doların üzerinde seyrederek iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere 14 günlük RSI bunu karşılamadı. Ardından gelen fiyat düşüşüyle birlikte düşüş eğilimi doğrulanmış oldu.Trend gücünü ve değişikliklerini ölçmek için kullanılan MACD histogramı sıfırın altına gerileyerek momentumda düşüş eğilimi sinyali verdi.


Thielen'e göre, Grayscale'in ETF'si Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) yatırımcıları, diğer düşük ücretli seçeneklere geçerken, bitcoin üzerinde fiyat baskısı oluşturabillir. Grayscale %1,5 oranında ücret alırken, BlackRock gibi diğer varlık yöneticileri %0,25 oranında ücret alıyor. Eskiden bir tröst olan GBTC, 27 milyar doları aşan coin zulasıyla en büyük bitcoin sahiplerinden biri. GBTC hisseleri 2013 yılında işlem görmeye başladı ve 11 Ocak'ta itfa edilebilir hale geldi.


10x, gelişmelere ithafen şunları söyledi: “Grayscale, yatırımcıların %80 daha az ücret sunan diğer saygın şirketleri seçmek yerine, yıllık %1,5 yönetim ücreti ETF teklifinden (vergi değerlendirmesi nedeniyle) yavaş yavaş vazgeçeceklerini düşünüyor. Ana şirketi DCG ve Grayscale'in kendisi hakkında çok fazla olumsuz haber var, bununla birlikte net varlık değerine göre %50 indirimle işlem gören bir üründen %2,0 yönetim ücreti alıyor. Durum böyle olunca da GBTC sahiplerinden fazla ücret almış oluyor.”


Daha Fazla Oku

    rsiBitcoinbtcGrayscaleETF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk