Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Swissblock Raporu: Bitcoin Düzeltmesi 76 Bin Doların Önünü Açtı

Gözlemci, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşüşün 60.000 dolarlık bölgeyi destek seviyesine dönüştürdüğünü belirtti.

7 Mart 2024 10:10

Güncellenme: 7 Mart 2024 10:38

Bitcoin'in (BTC) 69.000 doların üzerine çıkışı hızlı bir şekilde birçok tasfiyeye yol açtı. Ancak kripto analitik firması Swissblock'a göre, kripto para biriminin bir gün sonra 67.000 dolara hızlı bir şekilde toparlanması, yeni bir rekorun habercisi olabilir.


Swissblock analistleri, dünkü düşüşle birlikte bitcoin'in 59.000-62.000 dolar fiyat aralığını başarılı bir şekilde yeniden test ettiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmadan önce bir hafta boyunca bu seviyede konsolide olduğunu belirtti.


Swissblock tarafından paylaşılan grafiğe göre, bitcoin'in 62.000 dolar seviyesinin üzerine hızlı bir şekilde geri dönmesi, 76.000 dolar fiyat seviyesini hedefleyen yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı oldu.Singapur merkezli dijital varlık ticaret şirketi QCP Capital da bitcoin’in yakın zamanda yükseleceğini öngörüyor.


QCP analistleri, dün paylaşılan piyasa bülteninde "Sıçrama son derece etkileyiciydi" yazdı. "Düşüş çok hızlı ve agresif gerçekleşti, böylece 60.000 doların iyi bir destek seviyesi olduğunu kanıtladı. Kaldıracın bir kısmı tasfiye edildikten sonra yükseliş yolunun önü açılmış gözüküyor."


ABD'de listelenen spot bitcoin ETF'leri, salı günkü düşüş sırasında büyük girişler kaydetti ve bu, ETF yatırımcılarının düşüşten etkilenmediklerini, tam tersine dipten alım yapma isteklerini gösterdi.


BitMEX Research tarafından derlenen verilere göre, ETF’ler 11 Ocak'tan bu yana en büyük günlük tahsis olan 648 milyon dolarlık net giriş gördü. BlackRock iShares Bitcoin ETF (IBIT), 788 milyon dolarlık yatırımın keyfini çıkararak ve fona 12.600 BTC ekleyerek günlük rekorunu kırdı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcswissblockBitMEXqcp capital

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk