Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Sürekli Vadeli İşlemler, BNB Token Kısa Pozisyonlarının Arttığını Gösteriyor

BNB’ye bağlı sürekli vadeli işlemlerdeki fon oranları, yaklaşık üç ayın en negatif seviyesinde.

17 Temmuz 2023 13:17

Güncellenme: 17 Temmuz 2023 13:32

Coinglass verileri, sürekli vadeli işlemlerde açık faiz ve hacim ağırlıklı fon oranlarının nisan ayı sonundan bu yana en düşük seviye olan yüzde -0,18'e gerilediğini gösteriyor. Bu, fiyat düşüşünden kâr elde eden short pozisyonların baskın olduğunu ifade ediyor.


Pear Protocol’ün kurucu ortağı Huff Haus, “BNB inanılmaz bir seviyede short’lanıyor” diyor ve ekliyor:


“Piyasa duyarlılığı, yakın zamanda yüksek profilli personel ayrılıkları, Binance.US'ten BCH çekimleri ile ilgili tutarsızlıklar ve Binance'ın CEO'su Changpeng 'CZ' Zhao'ya karşı açılan Adalet Bakanlığı davası nedeniyle kötüleşti.”


Dünya genelinde düzenleyici baskılara maruz kalan Binance, son haftalarda 1,000’in üzerinde çalışanını işten çıkardı. Bu ayın başlarında üç üst düzey yetkili görevlerinden ayrıldı ve sebep olarak CZ'nin kara para aklama soruşturmasıyla başa çıkma şeklini gösterdiler.


CZ, hafta sonu boyunca piyasayı yatıştırmaya çalıştı ve medya tarafından bildirilen işten çıkarma haberlerini FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) olarak nitelendirdi, daha sonra şöyle bir tweet attı:


“Hâlâ işe alım yapıyoruz.”


Ancak, negatif fon oranlarından da anlaşıldığı üzere piyasa tedirginliği devam ediyor. Hatta bazı gözlemciler önlerinde daha kötü haberlerin olabileceğinden şüphe duyuyor.


Twitter’da Skew kullanıcı adlı bir trader, paylaştığı tweet’te “24 saatlik APR -92% ~ Genellikle bu okumalar Binance için kötü bir durumun habercisi oluyor. Acaba bu sefer ne geliyor?” ifadelerini kullanıyor.


Negatif fon oranları, yatırımcıların Ripple lehine verilen mahkeme kararının Binance’e yarayıp yaramayacağı konusunu henüz çözemediklerini gösteriyor.


Geçtiğimiz hafta, New York Güney Bölge Mahkemesi XRP’nin merkezi borsalar aracılığıyla müşterilere sunulduğunda bir menkul kıymet olmadığını, eğer kurumsal satışlarda kullanılırsa bu şekilde sınıflandırılabileceğini söyleyerek SEC ve Ripple Labs davasında Ripple’ın lehine bir karar verdi.


Kısa pozisyonlarda sıkışma potansiyeli

Kısa pozisyonlardaki sıkışmanın gerçekleşmesi için piyasanın BNB sürekli vadeli işlemlerinde olduğu gibi normalden daha yüksek bir düşüş aktivitesine sahip olması gerekir. Bu gibi durumlarda küçük bir fiyat artışı, pozisyonlarını kapatmak için koşan trader’ların fiyatları daha da yükseltmesine sebep olur.


Skew’a göre, 265 doların üzerindeki bir hareket kısa pozisyonlar için cover sağlayabilir:


BNB, fiyat 265 doların altında işlem gördüğü sürece zayıf kalıyor. Tekrar 265 doların üzerine çıkarsa likiditeye dayalı bir kısa pozisyon rallisi yaşanabilir. Aksi takdirde eninde sonunda 218 dolara düşmesi muhtemel.”


CoinDesk verilerine göre, şu anda BNB 242 dolardan işlem görüyor.


İlginizi çekebilir:



Daha Fazla Oku

    teknik analizBNBBinance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy Ağustos Ayından Bu Yana 5,445 BTC Aldı

25 Eylül 2023 17:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk