Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

S&P 500 Endeksi 5 Bini Aştı, Bitcoin Haftalık Kazançları Zirvede

Bazı gözlemciler ise S&P 500 hisse senedi risk priminin 2003'ten bu yana en düşük seviyesine düşmesi nedeniyle hisse senetlerinin pahalı olduğu görüşünde.

12 Şubat 2024 10:22

Güncellenme: 12 Şubat 2024 17:28

Boğalar, finansal piyasanın “riskli köşelerine” hakim görünüyor.


CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi bitcoin (BTC), son yedi günde yaklaşık yüzde 13,5 artışla 48.300 dolara yükseldi ve ekim ayından bu yana en büyük tek haftalık kazancı elde etti. Aynı zamanda, en büyük kripto para birimlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi de %11 arttı.


Ralli, ABD merkezli spot bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) devam eden girişlerin, iflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis'in 1,6 milyar dolarlık bitcoin varlıklarını tasfiye etmek için onay istediğine dair raporları gölgede bırakmasıyla gerçekleşti. Perşembe günü, spot ETF'ler 400 milyon doların üzerinde giriş kaydederek yaklaşık bir ayın en iyi gününe tanık oldu.


Wall Street'in gösterge hisse senedi endeksi S&P 500, beşinci haftasını da aşarak ilk kez 5.000 doların üzerinde kapandı.


Amberdata'nın Türev Ürünler Direktörü Greg Magadini'ye göre, yapay zeka ile ilgili hisse senetlerindeki patlama endeksi yükseltti ve yükseliş momentumu kripto piyasası için iyiye işaret.


Merkeziyetsiz on-chain veri varlıklarına ve şu an henüz keşfedilmeyen kullanım senaryolarına dikkat çeken Magadini: “Yapay zekanın abartıldığını söylemek mümkün değil. Gerçekten de AI hikayesinin ve benimseme sürecinin başlangıcındayız. Yapay zekanın geleceği yeteri kadar değer görüyor mu? Bence kesinlikle değeri bilinmiyor. Kripto da benzer bir konumda.”


NVIDIA'nın yıl boyunca şimdiden %40'ın üzerinde yükselen hisseleri, hisse senetlerinde yapay zeka liderliğindeki ralliye öncülük ediyor. Bazı gözlemciler ise S&P 500 hisse senedi risk priminin 2003'ten bu yana en düşük seviyesine düşmesi nedeniyle hisse senetlerinin pahalı olduğu görüşünde.Hisse senedi risk primi, hisse senetlerinin çekiciliğini ölçmek için öngörülen yıllık kurumsal kazanç artışını 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi ile karşılaştırır.


Risk primindeki keskin düşüş, hisse senetlerinin pahalı olduğu ve Hazine bonolarının ucuz olduğu anlamına gelir. Ancak bu, hisse senetlerinden ve kripto para birimlerinden tahvillere doğru bir riskten kaçınma anlamına gelmez.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcs&p 500hisseyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk