Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

SOL ve AVAX Memecoin'ler Sayesinde Yükseliyor, BTC Yeniden 67 Bin Doların Üzerinde

Memecoin'lerin piyasa hacmi, trader'ların SHIB, WIF, BONK ve yeni token CORGIAI'yi ikiye katlamasıyla %11 artışla 55 milyar doları geride bıraktı.

18 Mart 2024 09:38

Güncellenme: 18 Mart 2024 09:58

Bitcoin (BTC), Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) öncesi volatilitenin kripto piyasasını ele geçirmesiyle birlikte şu anda 67.800 dolar civarında işlem görüyor.


Singapur merkezli QCP Capital: "BTC 64.500 dolar gibi çok düşük seviyelere gerilediğinden, hafta sonu boyunca hem korku hem de açgözlülük baskındı. Şu anda 67.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte yoğun BTC satışları görüyoruz, bu da BTC'de 'korkunun' azaldığını ve yatırımcıların düşük fiyatlardan alım yapabildikleri için memnun olduklarını gösteriyor."


FOMC riski de BTC yatırımcılarını korkutan unsurlardan biri olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) onaylanmasına ilişkin umutlarla canlanan varlık sınıfında, makroekonomik endişeler yeniden körükleniyor. ABD’de uzun vadeli enflasyona ve yüksek faiz oranlarına işaret eden veriler doları güçlendiriyor ve bu durum risk varlıklarının performansını olumsuz etkiliyor.


CME Fed Watch anketleri faiz oranlarının değişmeden kalma olasılığını %99 olarak öngörürken, tahmin piyasası Polymarket sözleşmeleri de bu görüşü paylaşıyor.


CoinGecko verilerine göre, aynı dönemde meme coin sektörünün piyasa değeri %11'lik bir kazançla 55 milyar doların üzerine çıkıyor.


En çok yükselenler arasında %10,8 artışla (SHIB), %30 artışla DogWifHat WIF ve %8,5 artışla CORGIAI yer alıyor.


Memecoin’lerin geliştirildiği zincirlere ait token’lar da yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor. CoinDesk Indices verilerine göre Solana’nın SOL token’ı %10,8 yükselerek 205 dolara, Avalanche’ın AVAX token’ı ise %15 yükselerek 61 dolara ulaşıyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinSOLAVAXmemecoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk