Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

SOL ve AVAX, Kripto Piyasasındaki Toparlanmaya Liderlik Ediyor

Bazı analistler, altcoin'lerin son altı gündeki istikrarlı performansına dikkat çekiyor ve bunun bitcoin'in 46.000 doları zorlamasında önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

30 Ocak 2024 15:35

Güncellenme: 30 Ocak 2024 16:06

Kripto piyasasının toplam değeri bir haftada 1,61 trilyon dolardan 1,74 trilyon dolara sıçradı ve SOL, AVAX, ICP gibi alternatif kripto para birimleri (altcoin’ler) toparlanmaya öncülük etti.


Velo Data'ya göre, Solana (SOL) yüzde 27 artışla 103 dolara yükseldi ve ABD'de spot tabanlı bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) 11 Ocak'ta piyasaya sürülmesinin ardından görülen kayıpları neredeyse tersine çevirdi. Ralli, hacimlerin pazartesi günü 500 milyon doları aştığı ve Solana tabanlı Jupiter’in sektör lideri merkeziyetsiz borsa Uniswap'taki faaliyeti geride bıraktığı sırada gerçekleşti.


Ethereum'un rakibi Avalanche'ın yerel token’ı AVAX, bir haftada %25'in üzerinde yükselirken, ICP, NEAR, DOT ve XMR gibi token’lar %13 ile %22 arasında değer kazandı.


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin (BTC), yaklaşık yüzde 10 değer kazanarak 42.870 dolardaki 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördü. Bu seviyenin üzerindeki ve altındaki geçişlerin, yükseliş veya düşüş momentumunun güçlendiğine işaret ettiği söyleniyor.


İkinci en büyük kripto para olan Ethereum’un yerel token’ı ether (ETH) ise yalnızca yüzde 0,6 yükseliyor. Düşük performans, muhtemelen piyasa yapıcıların fiyat hareketinin yönünün tersine işlem yapmasından ve dolayısıyla yukarı yönlü fiyat volatilitesinin önüne geçilmesinden kaynaklanıyor.


FxPro'da kıdemli bir piyasa analisti olan Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yolladığı e-postada "Altcoin'lerin son altı gündeki tutarlı performansı, piyasada iyimserlik yaratıyor ve bitcoin'i 46.000 dolar seviyesine itiyor" dedi. "Yüksek hacimli altcoin’lerdeki üstün performans, katılımcı ilgisinin en büyük iki kripto paranın ötesine geçtiğine işaret ediyor."


Kuptsikevich, bitcoin'in 50 günlük ortalamanın üzerine çıkmasının önemli olduğunu, ancak henüz yükseliş eğiliminin sağlam bir kanıtı olmadığını ve altcoin’lerin daha iyi performans göstermesinin kısa ömürlü olabileceğini belirtiyor.Odak Fed Üzerinde

ABD Merkez Bankası, faiz kararını çarşamba günü saat 19:00 UTC'de açıklayacak. Yarım saat sonra ise Başkan Jerome Powell bir basın toplantısı düzenleyecek, kararı ve politikanın nasıl ilerleyeceğini açıklayacak.


Merkez bankasının gösterge borçlanma maliyetini %5,25 ile %5,5 arasında tutması muhtemelken, piyasalar ilk faiz indiriminin mayıs ayında yapılmasını bekliyor.


Odak noktası, politika yapıcıların Mart 2022'de başlayan ve Haziran 2022'de zirveye ulaşan politika sıkılaştırmasını ne kadar hızlı gevşetmeyi planladıkları olacak.


Tagus Capital, günlük bülteninde "Piyasa, Fed'in tonuna duyarlı, potansiyel olarak risk iştahı artıyor ve bitcoin ETF'lerine yönlendirilen sermaye girişleri artıyor" diyor.


Daha Fazla Oku

    btcSOLAVAXETHFed

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk