Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

SOL, ADA, MATIC Fiyatları, Geliştiricilerin SEC’in İddialarına Karşı Çıkmasıyla Yeniden İstikrar Kazanıyor

Token’lar piyasa genelinde nominal değişimlerine devam etse de son 24 saat içerisinde yüzde 5’e kadar yükseldiler.

12 Haziran 2023 10:56

Güncellenme: 12 Haziran 2023 12:29

Hafta sonu boyunca ani satışlardan etkilenen solana (SOL), cardano (ADA) ve polygon (MATIC) yatırımcıları, fiyatların istikrara kavuşması ve bazı kayıpların tersine dönmesiyle rahatladı.


CoinGecko verilerine göre SOL, ADA ve MATIC sırasıyla yüzde 2,2 / 3,5 / 5,5 artış gördü. Vadeli işlem verileri ise açık pozisyon ve likiditelerin nispeten düşük seyrettiğini yani gelişmelerin spot ticaret tarafından yönlendirilme olasılığı olduğunu gösteriyor.


Altcoin piyasasındaki bu toparlanmalar, token geliştiricilerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iddialarının asılsız olduğunu açıklayarak yatırımcıların güvenini kazanmasıyla gerçekleşti.


Solana Foundation, perşembe günü yaptığı açıklamada SOL’un bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. Cuma günü ise Cardano blok zincirinin geliştiricisi IOG, SEC’in ifadelerinin “çok sayıda olgusal yanlış” içerdiğini ve “ADA’nın hiçbir koşulda bir menkul kıymet olmadığını” açıklamıştı.


İddiaların hedefi haline gelen diğer bir token’ın geliştiricisi Polygon Labs, pazar günü yaptığı açıklamada MATIC’in “ABD dışında geliştirildiğini ve ABD dışında deploy edildiğini” söyledi.


SEC’in mevzubahis ifadeleri, Binance ve Coinbase borsalarına açtığı dava dosyasında yer alıyor. Menkul kıymetler olarak adlandırılan token’lar ise şu şekilde: Sandbox (SAND), Filecoin (FIL), Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Flow (FLOW), Internet Computer (ICP), Near (NEAR), Voyager (VGX), Dash (DASH) ve Nexo (NEXO).


Komisyonun iddialarının ardından SOL, ADA ve MATIC fiyatları yüzde 30 oranına kadar düştü. On-chain veriler, milyonlarca dolar değerinde MATIC’in düşüş öncesinde Jump Trading ve Cumberland şirketlerine aktarıldığını gösteriyor. Bu da yatırımcıların adı geçen token’ları offload ettikleri anlamına geliyor.


Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) ise tüm bu gelişmelerden oldukça az etkilenerek yalnızca yüzde 4,5 oranında düşmüş gözüküyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    MATICSOLADA

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: VanEck'in Bitcoin ETF Hacimleri Yükselişte

21 Şubat 2024 18:27

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk