Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

SocialFi Meme Coin’lere Meydan Okuyor

SocialFi platformları meme coin’lerden daha işlevsel uygulamalar sunma eğiliminde.

15 Mayıs 2024 11:04

Güncellenme: 15 Mayıs 2024 11:25

Meme coin’lerin hızla büyümesine rağmen, SocialFi platformları bu yükseliş trendini hızla yakalıyor ve hatta zaman zaman geride bırakarak son zamanlarda piyasanın büyük ilgisini çekiyor. Bitget Wallet COO'su Alvin Kan, SocialFi ve meme token’lar arasındaki benzersiz ilişki hakkında bilgi vererek, adil arz, tabandan gelen çabalar, topluluk odaklı yaklaşımlar ve kültürdeki benzerliklerine dikkat çekerek bu konuya ağırlık veriyor.


Token dağıtımı açısından SocialFi, meme coinl’erden farklı olmayan stratejiler kullanır. Örneğin, DEGEN token’ları ön madenciliğe tabi değildir ve toplam arzın %15'i dört yıl boyunca ekosistem gelişimi için tahsis edilmiştir. Geri kalan kısım daha sonra, meme coin dağıtımlarında bulunan benzer uygulamaları yansıtan airdrop’lar ve likidite teşvikleri yoluyla dağıtılır.


Bununla birlikte, SocialFi platformları meme coin’lerden daha işlevsel uygulamalar sunma eğilimindedir ve bu da potansiyel olarak hedef kitlelerini daraltabilir. Friend.Tech'in SocialFi token’ı buna bir örnektir; bu token yalnızca benzersiz uygulamalara sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda ikinci iterasyonunda 'Club' gibi ilgi çekici unsurlar da sunarak kullanıcılara artan katılım seviyeleri ve mücadeleler sunar. Bu karmaşıklık kullanıcı katılımını artırsa da hedef kitlesinin genişliğini de kısıtlayabilir.


Bu yıl Bitget Wallet, meme coin’ler tarafından belirlenen trendlerden ustalıkla faydalanarak yeni özellikler ve etkinlikler sundu ve meme coin işlemleri için desteğini güçlendirdi. Bu, popüler blok zincirleriyle hızlı entegrasyonları ve yeni meme coin’lerin hızlı eklenmesi ve gelişmiş swap işlem yetenekleri ile karakterize edilen kapsamlı ekosistem desteğini içerir. Kendi meme coin’i MOEW'in lansmanı ve çeşitli meme temalı etkinliklerle Bitget Wallet, kendisini meme coin alanında bir öncü olarak konumlandırıyor.


Alvin, son endüstri döngüsünde DEX'lerin büyümesinin meme coin işlemleri için sağlam bir temel oluşturduğunu belirtiyor.


"Sektör, sermaye merkezli olmaktan toplum odaklı olmaya doğru kayarak önemli bir geçişe işaret etti. Bu yıl piyasa sürekli olarak bitcoin ETF'leri dönemini takip edecek bir sonraki ana akım anlatı arayışındaydı. Meme coin’ler başarılı bir aday olduklarını kanıtladı ve kendilerini mevcut boğa piyasasında kilit bir odak alanı olarak konumlandırdı."


Daha Fazla Oku

    meme coinSocialFidegenBitget

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk