Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Friend.Tech'in Yerel Token'ı Ani Yükselişin Ardından Düşüşe Geçti

Platformun ikinci versiyonunun lansmanı sırasında FRIEND airdrop'u gerçekleşti.

3 Mayıs 2024 12:58

Güncellenme: 3 Mayıs 2024 13:21

Merkeziyetsiz sosyal platform Friend.Tech, Money Club da dahil olmak üzere yeni özelliklerle dolu platformun ikinci versiyonunu tanıtırken, kullanıcılara platformun yerel token’ı FRIEND dağıtıldı.


DEXscreener verilerine göre, token’ın fiyatı Base'de işlem görmeye başladıktan hemen sonra 169 dolara kadar yükseldi ancak ardından hızla 2,5 dolara geriledi.


Kripto analiz platformu DYOR'un kurucusu Hitesh Malviya, gelişmelere dair "Fiyat düşüşü, geçen hafta Renzo'da yaşananlara benzer şekilde likidite sorunlarından kaynaklanıyor gibi görünüyor" dedi. Likidite, piyasanın büyük alım ve satım emirlerini istikrarlı fiyatlarla karşılayabilme yeteneğini ifade eder. Düşük likidite ortamında, birkaç büyük siparişin piyasa fiyatı üzerinde çok büyük bir etkisi olabilir.Friend.Tech, geçen yıl ağustos ayında Coinbase'in Ethereum tabanlı layer-2 ağı Base üzerinde, kullanıcıları katılımlarından dolayı ödüllendiren bir puan sistemine sahip, yalnızca davetle girilebilen bir platform olarak çıkış yaptı.


Money Club özelliği, yeni bir puan sisteminin yanı sıra finansal tartışmalar ve networking için özel bir alan yaratacak. DeFiLlama'ya göre, ekim ayı başlarında 53,04 milyon dolar ile zirve yapan platformun kilitli değeri, haberin yazıldığı sırada 29,8 milyon dolara gerilemiş durumda. Bu da yaklaşık %40’lık bir düşüşü ifade ediyor.


Platformdaki etkinlik, başlangıçta 20 Nisan için planlanan ikinci sürüm lansmanı ve geliştiriciler tarafından tanıtılan FRIEND token airdrop'u sayesinde geçen aydan bu yana ivme kazanmaya devam etti.


Ancak şimdi, birçok kullanıcı airdrop talep etme konusunda sorun yaşıyor.


Dubai merkezli kripto analisti ve trader Reetika Malik, Twitter’da şunları yazdı: "FRIEND airdrop'umu satmıyorum (çünkü claim bile edemiyorum.)"Airdrop’un “bazı kitlelere yoğunlaştığını” ve genellikle influencer’ların faydalandığını belirten Malviya, CoinDesk’e şunları söylüyor:


"Çoğu kullanıcı beklediklerinden 10 kat daha az airdrop aldı. Bireysel yatırımcıların çoğuna 200 dolardan az değerde token düştüğü için hak talep edemiyorlar. Kısacası, çok az kişi çılgın meblağlarda para kazandı.”


Friend.Tech, CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    friend airdropfriend.techEthereumbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk