Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Shiba Inu’nun Puppynet Testnet’i 10 Milyon İşlem Gördü

Ekosistem token’ları shiba inu, leash and bone piyasaya sürülmesi yaklaşan ethereum tabanlı blok zincirindeki işlemleri gerçekleştirmek için kullanılacaklar.

23 Mayıs 2023 11:31

Güncellenme: 23 Mayıs 2023 12:27

Shibarium ağının yerel testnet’i Puppynet, bu haftanın başlarında 10 milyon işlem gördü. Bu gelişme yılın sonlarında başlatılacak olan mainnet’e olan ilginin arttığını gösteriyor.


Blok zinciri verilerine göre, 15 milyon farklı cüzdan 11 Mart’taki lansmanından bu yana Puppynet testnet’inde 11 milyonu aşkın işlem gerçekleştirdi. Etkinliğin çoğu, 21 Mayıs’ta gerçekleşen 400 binden fazla işlemlere ait.


Yakında başlatılacak olan layer-2 ağı Shibarium, ölçeklenebilirlik, hız ve maliyet sorunlarını çözmek için çalışan Arbitrum ve Optimism gibi Ethereum tabanlı blok zincirlerinin mücadelesine ortak olacak.


Layer-2, ölçeklendirme ve verilerle ilgili bottleneck’leri azaltan layer-1’lerin üzerine inşa edilen bir dizi off-chain çözümü ifade ediyor. Bu çözümler birden fazla off-chain işlemi tek bir layer-1 üzerinde bir araya getirerek veri yükünü ve ücretleri azaltmaya yardımcı oluyor.


Shiba Inu geliştiricileri Shibarium’un metaverse ve oyun uygulamalarına odaklanacağını daha önce belirtmişti. Blok zinciri, merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) için uygun fiyatlı bir yerleşim alanı oluşturmanın yanı sıra önümüzdeki yıllarda NFT sektörüyle de uyum sağlayacak.


Lansmanın, bir önceki boğa piyasası sırasında ortaya çıkan shiba inu meme coin’i ve ekosistemine ciddi bir katkı sağlaması bekleniyor.


Aynı zamanda bu gelişme shiba inu’nun SHIB, BONE ve LEASH token’larını da güçlendirebilir. Şu anda bu üç token birlikte 5 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip.


Shibarium’daki işlemler belirli miktarda SHIB token yakılmasıyla gerçekleştirilecek ancak henüz bu miktar kararlaştırılmış değil.


Daha Fazla Oku

    Shiba InuSHIBBONELEASHlayer-2

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk