Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Hong Kong’un Trader’ları Kucaklamasıyla “Çin Ethereum’u” Conflux Dikkatleri Üzerine Çekiyor

CFX token’ın fiyatı, Hong Kong’un retail trader’larla ilgili kararından sonra yükselmeye başladı. Bu gelişmenin Çinli yatırımcılardan sermaye çekebileceği de düşünülüyor.

24 Mayıs 2023 12:53

Güncellenme: 24 Mayıs 2023 13:05

Bazılarının “Çin Ethereum”u olarak adlandırdığı Asya merkezli blok zinciri Conflux Network token’ları, Hong Kong’un retail yatırımcıların kripto ticareti yapmalarına izin vereceğini duyurmasının ardından yükselişe geçti.


CFX token fiyatı salı günü yapılan duyurunun ardından yükselse de sonradan duruldu. Token, erken alıcıların kâr etmelerine izin vermeden ve Çarşamba sabahı itibarıyla 30 cent’e düşmeden önce, hafta sonu 29 cent’ten 33 cent’e kadar yükseldi.


Şangay şehri, McDonald’s ve Oreo gibi global markalar ve devlet kurumlarıyla iş birliği içerisinde olmasına rağmen on-chain veriler Conlux Network’teki işlem hacimlerinin belirlenen sınırı geçemediğini gösteriyor. Bu da protokolün henüz geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşamadığı anlamına geliyor.


Conflux Network’ün CTO’su Ming Wu, mart ayında CoinDesk’le gerçekleştirdiği görüşme sırasında protokolün “Hong Kong ve Çin’in Web3 alanındaki büyümelerinde öncü rol oynamak istediğini” belirtmişti.


Hong Kong’taki ilk BSIM pilot programının bu yılın ilerleyen aylarında yapılması bekleniyor ve Şangay gibi kilit bölgelerde de benzer pilotlar için gerekli planlamalar devam ediyor.


Tüm bu gelişmeler, önde gelen Kripto Twitter üyelerinin Conflux’u “Çin Ethereum’u” olarak adlandırmalarına ve son birkaç ayki değerlemelerde hızlı bir artış yaşanmasına neden oluyor.


Yılın başından bu yana protokolün piyasa değerinin 46 milyon dolardan yaklaşık 650 milyon dolara yükseldiği ve CFX’in en iyi performans gösteren token’lardan biri haline geldiği görülüyor.


Aynı zamanda bazı yatırımcılar, Conflux’un Çin pazarıyla olan bağlantılarının daha geniş Asya pazarlarına aracı olabileceğini öne sürüyor

.

Tayvan merkezli kripto borsası BTSE'nin operasyon direktörü Jeff Mei, "Conflux Network'ün devlet destekli telekom sağlayıcısı China Telecom ile ortaklığı, etkili kuruluşlarla son derece üretken bağlantılar kuran ağın yükselişinin habercisi.” ifadelerini kullanıyor ve ekliyor:


“Hong Kong SFC’si tarafından açıklanan düzenleyici kararlar şu anlık BTC ve ETH ile sınırlı olsa da bu gelişmeler Conflux’un lehine olacak gibi görünüyor.”


Daha Fazla Oku

    TradingConfluxCFX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Mayıs Ayında Yatay Seyretti, BTC Yeniden Yükselişte

12 Haziran 2024 19:25

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk