Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Shiba Inu, Shibarium Deployment'ı Öncesi Yükselişte

Token’lar son 24 saatte yüzde 5’e kadar yükseldi ve piyasa çapındaki trendin dışına çıktı.

11 Ağustos 2023 14:25

Güncellenme: 11 Ağustos 2023 14:42

Shiba Inu (SHIB) token’ları bitcoin’in (BTC) düşük volatilite koşullarıyla mücadele ettiği bu dönemde en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı.


Geçtiğimiz hafta boyunca token'lar, bitcoin ve ether (ETH) üzerindeki nominal kazançlara kıyasla yatırımcılara yaklaşık yüzde 20 oranında kazanç sağladı. Diğer kripto para birimleri arasından rollbit (RLB) ve unibot (UNIBOT) da yüksek getiriler sağladı.


Perşembe günü 315 milyon dolara yükselen işlem hacimler, şubat ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Kripto analiz platformu Kaiko, bu haftanın başlarında Shiba Inu blok zincirindeki geliştiricilerin etkinliklerinin arttığına işaret etti, bu da fiyat kazançlarının sebepsiz olmadığını gösteriyor.Merkeziyetsiz finansta etkin bir oyuncu olmak için yarışan meme coin trader’ları muhtemelen bu ayın sonlarında gerçekleşecek olan Shibarium lansmanı öncesinde token satın alıyor. Son zamanlardaki yükselişin bir kısmı, geliştiricilerin Shibarium da dahil olmak üzere gelecekteki Shiba Inu gelişmelerinin hepsinde dijital kimlik doğrulamasına yer verileceğini duyurmasının ardından yaşandı.


Kendine egemen kimlikler veya SSI; kimlikler, pasaportlar, ehliyetler gibi kimliği kanıtlayan belgelerin dijital alter egosu olarak düşünülebilir. Söylenene göre SSI, dijital dünyada kullanıcıların kişisel verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlıyor.


Geliştiriciler Kanada ve Avrupa Birliği’nde dijital kimliklere ve veri korumasına yönelik artan ilginin Shiba Inu’yu diğer blok zincirlerine kıyasla daha ciddi ve uyumlu bir proje olarak konumlandıracağını düşünüyor.


Bazıları, bu tür özellikler sayesinde SHIB token’ın uzun vadeli yatırımcılar arasında öne çıkabileceğini söylüyor.


Kripto borsası Koinbasket’in kurucu ortağı Braig, Telegram mesajında “Shiba Inu, gelişen bir topluluğa sahip nadir meme coin’lerden biri, ancak geçerli bir use-case’ten yoksun doğası sebebiyle uzun vadeli kripto yatırımcılarının desteğini göremiyor. Shibarium’un piyasaya sürülmesi kesinlikle doğru yönde atılmış olumlu ve cesur bir adım” ifadelerini kullanıyor ve ekliyor:


“Bu girişim başarılı bir şekilde yapılandırılırsa diğer meme coin’lere de örnek olabileceğini düşünüyorum”


Shiba Inu geliştiricileri, önümüzdeki yıllarda NFT sektörünün yükseliş göstereceği düşünüldüğünden Shibarium ağının metaverse ve oyun uygulamalarına odaklanacağını açıklamışlardı. Shibarium testnet’i temmuz ayı itibarıyla tahmini 16 milyon cüzdandan 27 milyon işlem gördü. Bu, ağ için yoğun bir talep olduğuna işaret ediyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    SHIBShibariumShiba Inu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk