Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Satoshi Dönemi”nden Kalan Bitcoin’ler 14 Yıllık Uykularından Uyanıyor

Nisan 2010’da 50 bitcoin elde eden madenci, token’larını ağın ilk haftalarından bu yana hold ediyordu.

15 Nisan 2024 12:52

Güncellenme: 15 Nisan 2024 14:51

Blok zinciri verilerine göre, “Satoshi dönemi”nde ortaya çıkan bir kripto madencisi elinde tuttuğu 50 bitcoin’i (BTC) 14 yıl sonra ilk kez taşıdı.


Bugün itibarıyla değeri 3 milyon doları aşan varlıklar, iki cüzdana aktarıldı. Analiz platformu Lookonchain, yapılan transferlerin bir kısmının kripto borsası Coinbase’e (COIN) gönderildiğini bildirdi.


Veriler, madencinin ağın yayına girmesinden birkaç ay sonra, Nisan 2010’da çıkardığı 50 bitcoin’in o dönemde yalnızca birkaç dolar değerinde olduğunu gösteriyor.


Bitcoin’in anonim geliştiricisi Satoshi Nakamoto’nun 2009’un sonlarından 2011’e kadar internette aktif olduğu bu sürece Satoshi dönemi adı veriliyor.


Bu dönemde oluşturulan birkaç bitcoin cüzdanı, 2023’ün başından beri aktif. Temmuz ayında, 11 yıldır hiçbir işlem gerçekleştirmemiş bir cüzdan 30 milyon dolar değerinde varlığı farklı cüzdanlara aktarmıştı. Ağustos ayında ise başka bir cüzdan, 1.005 BTC’sini yeni bir adrese göndermişti.


Benzer bir şekilde 13 yıldır işlem gerçekleştirmeyen bir cüzdan daha aralık ayında 1.000’den fazla bitcoin’ini saklama hizmeti sağlayıcılarına taşıdı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSatoshi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase Hisseleri, CME Spot Bitcoin Haberinin Ardından Yüzde 9 Düştü

17 Mayıs 2024 10:16

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk