Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Likidite Sağlayıcısı OrBit Markets, Bitcoin ve Altının Rol Oynayacağı Hibrit Bir Türev Ürün Sunacak

Şirket, ürün getirisinin hem BTC’nin hem altın destekli token olan XAUT’un performansına bağlı olacağını söyledi.

9 Mayıs 2023 09:40

Güncellenme: 9 Mayıs 2023 10:46

Kripto opsiyonlarının kurumsal likidite sağlayıcısı Orbit Markets, icra broker’ı PI Digital ile ilk Bitcoin ve altın hibrit türev ürününü piyasaya sürüyor.


Girişim, makroekonomik belirsizlik dönemlerinde istikrarlı gelir sağlamak adına kripto şirketlerinin buldukları çözümlerden biri. Buradaki amaç ise yatırımcıları, değerlerini koruyan altın ve dijital varlıklara yöneltmek.


OrBit Markets yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bu hibrit ürün, altın gibi geleneksel varlıklar hakkında deneyime sahip olan ve yavaş yavaş dijital varlıklara ilgi duymaya başlayan yatırımcılar için mükemmel bir seçim.”


Açıklamada geleneksel finansal hizmet şirketlerinin (TraFi) hisse senetleri ve emtia varlıklarını birleştirmek de dahil daha önce birçok hibrit ürün sundukları da belirtildi.


Şirket, bu iki güvenli limanda uzun süreli bir ralli bekleyen yatırımcıların sayısının ABD Merkez Bankası’nın yeni politikası ve bankacılık sektöründeki fiyaskolar sebebiyle arttığını söyledi.


Girişimi “Hem BTC hem de XAUT açısından ikili bir seçenek” olarak tanımlayan OrBit, her iki varlığın da ürünü etkileyeceğini vurguladı. Örneğin, varlıklardan biri tırmanışa geçerken diğerinde düşüş gerçekleşirse iki durum da ürünü etkileyecek.


Mart ayında DeFi odaklı varlık yönetimi şirketi MEV Capital, likidite sağlayıcılarının pozisyonlarını hedge etmek ve Uniswap v3 likidite havuzlarındaki kayıpları önlemek adına OrBit Markets tarafından hazırlanan opsiyon sözleşmelerini kullanmıştı.


Şirketin taraflara esnek çözümler sunmayı hedeflediğini söyleyen OrBits Markets Trading Başkan Yardımcısı Pulkit Goyal, şunları ekledi: “Orbit, kurumsal yatırımcıları odağına alan daha fazla hibrit ürünü piyasaya sürmeyi planlıyor.”


Daha Fazla Oku

    altınBitcoinbtcXAUTtürev piyasalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk