Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Powell'ın Konuşması Piyasaları Rahatlattı, Bitcoin 17 Bin Doların Üzerinde

13-14 Aralık'ta düzenlenecek Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı öncesi piyasada olumlu bir hava söz konusu

5 Aralık 2022 10:12

Güncellenme: 5 Aralık 2022 10:19

Hafta sonunu yüksek moralle geçiren kripto piyasası yeni haftaya da yeşil bir görünümle merhaba diyor: Pozitif havanın arka planında ABD Merkez Bankası’nın sıkı para politikasında frene basıp, faiz artırımlarında yavaşlamaya gitme ihtimali yatıyor.


Fed Başkanı Jerome Powell’ın geçen haftaki söylemlerinde 13-14 Aralık’ta düzenlenecek Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısında 50 baz puanlık faiz artırımına gidebileceklerini açıklamasıyla hem hisse senedi hem de kripto piyasaları derin bir nefes almış durumda.


Hafta sonunda 17 bin dolar seviyesiyle flörtleşen dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin yeni haftaya düne kıyasla yüzde 1,75’lik değer artışıyla 17 bin 301 dolardan işlem görerek giriyor.


Piyasa değeri bakımından Bitcoin’in ardından ikinci sırada yer alan Ethereum’da da yukarı hareketlilik söz konusu: Düne kıyasla yüzde 3’lük artış kaydeden Ethereum şu sıralar 1,295 dolardan işlem görüyor.


"Piyasa Powell'ın konuşmasına olumlu reaksiyon gösteriyor"


CoinDesk’e özel konuşan kripto fon yönetim şirketi BitBull Capital’ın CEO’su Joe DiPasquale “Piyasanın Powell’ın konuşmasına olumlu reaksiyon gösterdiğini” düşünüyor ancak “Bitcoin’in 17 bin doların üzerinde konsolide olmasını ve ardından 20 bin dolar seviyesini denemesini” beklediğini söylüyor ve ekliyor: “Aşağı taraftaysa 16 bin doların destek seviyesi olduğunu söylemek gerek.”


Piyasa değeri anlamında diğer büyük kripto paralarda da artış var: Binance Coin (BNB) yüzde 1,7, XRP yüzde 0,24 ve Dogecoin’deyse (DOGE) yüzde 0,45’lik yukarı yönlü hareketlilik söz konusu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Agro Global Summit’te Tarımın Geleceği ve Teknolojik Entegrasyonu Üzerine Konuşuldu

8 Haziran 2023 18:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk