Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasalar Silvergate’i Sindirirken Bitcoin Düşüşte

Asya piyasalarının açılmasıyla bitcoin 22.227 dolara düşerken ether 1.563 doları gördü.

3 Mart 2023 09:28

Güncellenme: 3 Mart 2023 10:41

Hong Kong piyasasının açılışıyla birlikte dijital varlıklarda kayda değer düşüşler görülmeye başlandı.


Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) değerindeki düşüşün temel nedeni olarak kripto bankası Silvergate’in yaşadığı sıkıntılar ve müşterilerin bankaya hücum etmesi gösteriliyor. Silvergate hissesi Perşembe günü yüzde 58’lik bir düşüş kaydetmişti. En büyük 10 dijital varlığın değerinde de BTC ve ETH’a benzer şekilde düşüşler görülüyor. 


Silvergate vakası sektörü derinden sarstı


Web3 alanında yatırımlar yapan bir şirket olan ContentFi’dan Nick Ruck, CoinDesk’e gönderdiği notta, “Silvergate’in sıkıntılar yaşadığının anlaşılmasıyla birlikte kurumsal tarafta endişeler başladı” diyor. Ruck, ayrıca, Mt. Gox’un bitcoin’lerinden bazılarının serbest bırakılması sonucunda dolaşımdaki değişimin de dengeleri bozduğunu ve volatilite oluşturduğunu belirtiyor.


Satış dalgasının büyük bir kısmı Coinbase üzerinden gerçekleşti. Coinbase Hong Kong saati ile 10.20’de bazı bağlantı sorunları göstermeye başladı. Binance, Kucoin, OKX, Bitfinex ve Kraken gibi diğer büyük borsalarda bir bağlantı sorunu görülmedi. 


Asya piyasalarında işlemlerin başlamasıyla birlikte bitcoin değeri 22.020 dolara geriledi. Bu düşüş, bir önceki gün 23.500 seviyelerinde tutunan bitcoin için önemli bir kayıptı ardından toparlanan bitcoin 22.400 seviyelerine tırmandı. 


Ether’de de benzer bir durum söz konusuydu. Bir önceki günü 1.650 seviyesinde kapatan ETH 1.550 seviyelerine geriledi.


CoinMarketCap verilerine göre bitcoin’in piyasa değeri 20 milyar dolar eridi ve 431,9 milyar dolara düştü. Kriptonun toplam piyasa değeri ise 1,07 trilyon dolar olarak gerçekleşti. Coinglass’a göre Bitcoin future’larına olan ilgi son birkaç saate yüzde 8 civarında azaldı. Ether future’larında ise düşüş yüzde 5 oldu. 


Daha Fazla Oku

    BitcoinEtherSilvergatepiyasalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk