Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Piyasa Analizi: Ether Fiyatları İstikrara Kavuşuyor

Ether opsiyon yapıcıları net pozitif bir pozisyondalar, bu da düşük alım ve yüksek satış yapabileceklerini gösteriyor.

22 Eylül 2023 12:46

Güncellenme: 22 Eylül 2023 13:00

Ether (ETH) bu hafta yüzde 2 oranında düştü ve 200 haftalık basit hareketli ortalaması 1,660 dolarlık kritik desteğin altında seyretti.


Önümüzdeki birkaç gün içerisinde düşük alım ve yüksek satış yapma ihtimali olan opsiyon piyasası yapıcıları, volatiliteye dur diyerek fiyatların istikrara kavuşmasını sağlayabilir.Piyasa yapıcılar (satıcılar), teklif oluşturmanın yanı sıra likidite sağlayan piyasa katılımcılarıdır. Bunlar alım-satım (bid-ask) marjı sayesinde para kazanırlar ve fiyat hareketlerine karşı tarafsızdırlar. Fiyat dalgalanmalarına maruz kalınsa da bu durumu sınırlamak için dayanak varlığın sürekli alım satımını zorunlu kılan delta nötr bir yaklaşım benimserler.


Opsiyon trading analizleri sunan Options Insights platformunun kurucusu Imran Lakha, Deribit’e yazdığı blog yazısında “Satıcılar ağırlıklı olarak 22 ve 29 Eylül için 1,650-1,700 bandında long pozisyondalar” dedi ve ekledi:


“Bu pozisyonların büyüklüğü, piyasa dinamiklerini etkileyecek kadar önemli. Sonuç olarak, 29 Eylül’e kadar Ethereum’daki hareketlenmeler kısıtlanabilir, özellikle de yükseliş yönündekiler.”


Bunlar ne anlama geliyor?

Gamma, deltanın değişim oranını yani opsiyon fiyatının dayanak varlıktaki değişikliklere duyarlılığını ifade eder. Piyasa yapıcıların riskten korunmaları buna bağlıdır.


Piyasa yapıcılar veya satıcılar net long gamma olduklarında, düşük alım ve yüksek satış işlemleri gerçekleştirerek genel piyasayı nötr halde tutarlar.Başka bir deyişle, bu kişiler piyasa düşüşe geçtiğinde dayanak varlık satın alırken piyasa yükselişe geçtiğinde bunları satarlar. Böylece piyasadaki likidite artar ve fiyat dalgalanmaları azalır.


Vadesi yaklaşan gamma önemli ölçüde artar ve net pozitif gamma yöneliminde olan satıcılar tarafından daha fazla risk koruması sağlanır. Bu durum fiyat volatilitesini daha da azaltır.


Daha Fazla Oku

    ETHEtheropsiyonpiyasatürev

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk