Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Mt.Gox, Bitcoin Fiyatında Düşüşe Yol Açtı

Şirket yaklaşık 107.000 bitcoin taşındı ve bitcoin, satış baskısı beklentileriyle %1,2 değer kaybetti.

28 Mayıs 2024 10:19

Güncellenme: 28 Mayıs 2024 10:46

Feshedilmiş bitcoin borsası Mt. Gox'a ait cüzdanlar, sabahın erken saatlerinden itibaren bilinmeyen bir adrese yaklaşık 7 milyar dolar değerinde 107.000'den fazla bitcoin (BTC) aktardı.


Bir zamanlar dünyanın en büyük bitcoin borsası olan Mt. Gox, 2014 yılında bir hack'te yüz binlerce bitcoin kaybettiği ortaya çıkınca faaliyetlerini sonlandırdı. Alacaklılar o zamandan beri varlıklarının geri ödenmesini bekliyor.


Cüzdan etkinliği, hareketlerin on üç işlem üzerinden yapıldığını gösteriyor. Verilere göre, 20 Mayıs'ta 3 dolar değerinde, bugün de 160 dolarlık bir test işleminin ardından 1,2 milyon dolar ila 2,2 milyar dolar arasında değişen işlemler gerçekleştirildi.


Bu, beş yılı aşkın bir süredir Mt. Gox'un soğuk cüzdanlarından yapılan ilk varlık çıkışı ve gözlemciler, bunun geri ödeme planının bir parçası olduğunu düşünüyor.


CryptoQuant araştırma başkanı Julio Moreno, X gönderisinde tüm varlıkların "1JbezDVd9VsK9o1Ga9UqLydeuEvhKLAPs6" adlı yeni bir adrese aktarıldığını bildirdi.


Galaxy'nin araştırma başkanı Alex Thorn da bir gönderisinde, transfer edilen bitcoin'in çoğunun açık piyasada satılmak yerine alacaklılar tarafından hold edilmesini beklediğini söyledi.Yine de, dün 70.000 dolara kadar yükselen bitcoin, paylaşımların ardından 67.680 dolara kadar düştü.


Daha Fazla Oku

    Mt. GoxBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk