Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Michael Saylor, Bitcoin Ürünlerine Olan Talebin Arzın 10 Katı Olduğuna İnanıyor

MicroStrategy'nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı, CNBC röportajı sırasında şirketinin bir bitcoin geliştirme şirketi olarak yeniden markalaşacağını söyledi.

13 Şubat 2024 09:25

Güncellenme: 13 Şubat 2024 10:46

MicroStrategy'nin (MSTR) kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) yakın zamanda listelenmesinin, kripto arzında büyük bir dengesizlik yarattığını söyledi. Bir BTC ürününe bireysel erişilebilir imkânı kazanılınca yaklaşık on yıllık bastırılmış talebin token’ın fiyatını artırdığını da belirtti.


CNBC ile yaptığı röportajda, "ETF'ler, satıcılardan yani madencilerden elde edilen arzın on katı kadar talep görüyor" dedi.“İnsanlar on yıldır böyle bir ürünü bekliyor ve on yıllık bastırılmış talep söz konusu. Nihayet ana akım yatırımcılar da bitcoin’e erişebiliyor ve bence varlık sınıfındaki sermaye artışını yönlendiren unsur da bu.”


Saylor’a göre bitcoin'in şu anda çok fazla talep görmesinin nedeni, "geleneksel risk varlıklarıyla ilişkisiz olması ve herhangi bir ülke veya şirkete, bir çalışan grubuna veya tedarik zincirine maruz kalmaması" olduğunu söyledi.


MicroStrategy’nin daha fazla bitcoin biriktireceğini ve Bitcoin ağının büyümesini teşvik etme stratejisine devam edeceğini belirten kurucu ortak, şirketin bir bitcoin geliştirme şirketi olarak yeniden markalaşacağını açıkladı.


“Bitcoin stratejimizin başarısı ve dünyanın en büyük halka açık bitcoin sahibi şirket olarak benzersiz statümüz göz önüne alındığında, bu kararı almamız işten bile değildi.”


Saylor, MicroStrategy modelinin bir yatırım ortaklığından daha fazla esneklik sunduğunu ve şirketin yazılım geliştirmesine, nakit akışı oluşturmasına, sermaye piyasasından yararlanmasına ve hissedarları için bitcoin biriktirmesine ve Bitcoin ağını geliştirmesine olanak tanıdığını savundu.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcmichael saylorMicroStrategy

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk