Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Michael Saylor’dan Bitcoin Spot ETF’lerine Yönelik Açıklama!

Düşük arzla birlikte talepteki artış 2024’te daha yüksek fiyatlara zemin hazırlayabilir.

20 Aralık 2023 10:03

Güncellenme: 20 Aralık 2023 15:07

MicroStrategy (MSTR) yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, dün Bloomberg TV’ye verdiği röportajda piyasaların yaklaşan spot bitcoin (BTC) ETF'lerinin önemini hafife almaması gerektiğini söyledi.


“Bitcoin ETF’lerin son 30 yıldır Wall Street’te görülen en büyük gelişme olduğunu söylemek yanlış olmaz” diyen Saylor, en son böyle bir şeyin S&P 500 ETF’sinde görüldüğünü belirtti.Saylor, ister bireysel ister kurumsal düzeyde olsun, ana akım yatırımcıların bugüne kadar bitcoin'e para yatırmak için "yüksek bant genişliği" uyumlu bir kanala sahip olmadıklarını ve bunun spot ETF ile değişmek üzere olduğunu ifade etti. Ayrıca bu yeni aracın bitcoin için bir talep şoku yaratacağını ve bunu, nisan ayındaki yarılanmayla birlikte bir arz şokunun izleyeceğini savundu.


Tüm bunların önümüzdeki yıl bitcoin için büyük bir boğa koşusu başlatacağını söyleyen Saylor, fiyatların ne kadar yükselebileceği konusunda bir tahminde bulunmayı reddetti.


Yönetim kurulu başkanı, spot ETF’lerin yatırımcıları MicroStrategy’den uzaklaştırıp uzaklaştırmayacağına yönelik sorulara ise MSTR’nin nakit akışını veya “akıllı kaldıracı” artırmak için kullanılan bir işletme şirketi olduğunu belirterek yanıtladı. ETF'lerden farklı olarak MSTR'ye sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmediğini de hatırlattı.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfbtcmichael saylorMicroStrategy

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk