Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Messari: Ethereum Classic Ethereum Değildir, Bu Yüzden Birleşme Toparlanma için Etkili Olmayacak

Analist Tom Dunleavy'ye göre, Ethereum Classic'in madencilerin ilgisine rağmen uzun vadeli bir uygulanabilirliğe sahip olmayacak.

4 Ağustos 2022 12:22

Güncellenme: 4 Ağustos 2022 12:49

Kripto madencilerinin Ethereum Classic'e ilgisi gün geçtikçe atıyor bunun sebebi ise Ethereum blockchainin, enerji yoğun bir iş kanıtı sisteminden, madenci teşviklerini ortadan kaldıran proof of stake sistemine geçme sürecinde olması. İşlem, “Merge” olarak biliniyor.

 

Tokenı ETC olan Ethereum Classic, Ethereum'un bir dalı veya çatalıdır. Bununla birlikte, Ethereum'un aksine, sistemleri değiştirmiyor bu da Ethereum Classic'i madencilerin ilgisini çekiyor.

 

Ancak kripto veri ve analiz firması Messari'nin kıdemli araştırma analisti Tom Dunleavy, "Bekleyin" dedi.

 

Yeni bir raporda, Ethereum Classic'in uzun vadeli uygulanabilirliğinin çok az olduğunu söyledi. ETC'nin fiyatı, Merge’e giden günlerde artabilirken, belirtecin sürekli büyüme yaşaması muhtemel değildir.

 

Ethereum madenciliği şu anda grafik işlem birimi (GPU) madencilik gelirinin % 97'sini oluşturuyor ve Messari'ye göre günlük 24 milyon dolarlık bir gelire sahip.

 

Birleşmeden sonra, kullanıcılar enerji yoğun hesaplamalar yapmak yerine ETH'yi "staking ederek" işlemleri doğrulayabilecek ve Ethereum tabanlı madencilik araçlarını neredeyse modası geçmiş hale getirebilecekler.

 

Messari'ye göre, madenciler ekipmanlarını satmaya ya da şu anda GPU madenciliği gelirinin % 2'sini oluşturan ve günlük gelirde yaklaşık 700,000 dolar net olan madencilikten ETC'ye geçmek zorunda kalacaklar. Kârlılıktaki bu önemli boşluk, madencilerin "anlamlı bir kısmı" TTM'ye göç etse bile, madencilik zorluğunun büyük ölçüde artacağı ve birçok madencinin kârsız hale geleceği anlamına gelir.

 

ETC, Bitcoin (BTC) madencilik havuzu AntPool'un Ethereum Classic ana ağ uygulamalarının geliştirilmesi ve araştırılması için 10 milyon dolar yatırım yapmasının ardından geçen hafta % 30'un üzerinde toparlanma gösterdi.

 

Bununla birlikte, Messari, ETC'nin kripto başlıklarında göründüğünde fiyat artışları geçmişine sahip olduğunu, bu nedenle mevcut yükselişinin ağın uzun vadeli büyümesini temsil etmediğini yazdı.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk