Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Merkeziyetsiz Kripto Borsalarının Hacimleri, 10 Ayın En Yüksek Seviyesinde

DefiLlama verilerine göre, DEX’lerdeki işlem hacmi mart ayında 133,1 milyar dolara yükseldi. Bu, üst üste üçüncü aylık artış oldu.

6 Nisan 2023 10:28

Güncellenme: 6 Nisan 2023 10:53

Merkeziyetsiz borsalar, ABD düzenleyicilerinin Kraken, Coinbase ve Binance gibi borsaları hedef almasının üzerine mart ayı işlem hacimlerinde büyük sıçramalar yaşadı.

DefiLlama verilerine göre, DEX’lerin hacmi, geçen yılın mayıs ayından bu yana en yüksek artışı yaşadı ve 133,1 milyar dolara ulaştı.

Bu gelişme, kripto endüstrisinin muhtemelen şimdiye kadarki en güçlü düzenleyici baskısıyla karşı karşıya kalmasıyla yaşandı. Merkezi borsaların aldığı darbelerin de katkısı da oldukça büyük. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kraken’in staking hizmetlerini sorgulamaya başlarken Coinbase’e bir Wells Bildirimi’nde bulunmuştu. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ise Binance’i ABD yasalarına uymamakla suçlamıştı.

Birçok kişi, kripto yatırımcılarının DEX’lere kayacağı konusunda hemfikir. DefiLlama verileri de bunun gerçekleşebileceğini gösteriyor.

DEX işlem hacmindeki artışa katkıda bulunan diğer bir unsur da Silicon Valley Bank’in çöküşünün ardından USDC’nin dolar sabitini kaybetmesi olabilir. Yine de USDC, 1 dolara yakın kalmaya devam ediyor.

Araştırma platformu Kaiko’ya göre, CEX’ler depeg sırasında stabilcoin çiftlerinde ciddi bir likidite sorunu yaşadı. Bu da, USDC sahiplerinin likidite için DEX’lere olan güveninin artmasına neden oldu.Daha Fazla Oku

    DEXMerkeziyetsiz BorsaBinancekrakenCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk