Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Memecoin’e Olan Talep Her Zamankinden Daha Güçlü

CoinMarketCap verilerine göre, nisan ayında 138 memecoin rekor seviyelere ulaştı.

9 Mayıs 2024 15:45

Güncellenme: 9 Mayıs 2024 15:54

Memecoin sezonu, bitcoin'in (BTC) duraklayan yükselişine rağmen devam ediyor.


Crypto Coryo isimli analist, CoinMarketCap’te listelenen 138 memecoin’in nisan ayında rekor seviyelere ulaştığını, hatta CoinMarketCap tüm memecoin’lerin yalnızca %10’unu listelediğinden bu rakamın çok daha fazla olabileceğini bildirdi.


Haberin yazılması sırasında platformda listelenen 2.229 memecoin’in toplam piyasa değeri 50 milyar doların üzerinde. Bu da neredeyse yatırım bankacılığı devi JPMorgan (JPM) ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın (TSLA) piyasa değerine eş olduğunu anlamına geliyor.


Memecoin’ler piyasa genelinde kullanım durumu eksikliği sebebiyle sık sık eleştirilseler de, veriler etkileyici bir başarı gösterdiklerini kanıtlıyor.


Kripto borsası BitMEX'in kurucu ortağı ve eski CEO'su Arthur Hayes, blok zinciri ekosisteminin büyümesi için memecoin’lerin derinlemesine anlaşılmasının elzem olduğunu düşündüğünü belirtiyor.


Hayes, 30 Mart'ta Real Vision ile yaptığı röportajda, "Bunları aptalca ve değersiz olarak değerlendirebilirsiniz, ancak eğer dikkat çeker ve alana daha fazla mühendis getirirlerse bu, ağlar açısından olumlu bir gelişme olur" dedi.Rakibi Ethereum'dan daha ucuz ve daha hızlı olan programlanabilir blok zinciri Solana, geçen yılın sonlarından bu yana memecoin’lerin gözdesi haline geldi. İlk çeyrekte blok zincirini ele geçiren memecoin çılgınlığı, SOL’un fiyatını Kasım 2021'den bu yana ilk kez 200 doların üzerine çıkardı.


Crypto Coryo’ya göre, "Degen aktivitesi, yüksek gaz ücretleri nedeniyle Ethereum'dan (kısmen) uzaklaştı. Bunu Solana'da Bonk ve Base'de Bald ile görmüş olduk. Solana için memecoin’lerin yuvası diyebiliriz."


Gözler PEPE’nin üzerinde

Bitcoin'in son zamanlardaki sert fiyat hareketi, popüler meme token pepe'yi (PEPE) spekülatörlerin gözdesi haline getirdi. Token yedi günde yaklaşık %17 artış göstererek CoinMarketCap listesinde en iyi performans gösteren dokuzuncu kripto para birimi oldu.


Kaiko'nun takip ettiği verilere göre PEPE, piyasa kapitalizasyon oranı açısından ikinci en yüksek konsolide vadeli açık pozisyon (OI) oranına sahip. En yüksek OI/piyasa değeri oranına sahip token ise yine bir memecoin olan Dogifwhat (WIF) oldu.


Kaiko’nun haftalık bülteninde şu ifadeler yer aldı: "Pepe (PEPE) ve Dogwifhat (WIF), diğer altcoin’lere göre iki kat iyi performans sergiliyor. Oranların yüksek olması bir varlığın türev piyasası konumlandırmasının piyasa değeriyle karşılaştırıldığında iyi bir konumda olduğunu gösterir ve fiyat keşfinin konsolide vadeli işlemlerde daha yoğun olmasını sağlar."Daha Fazla Oku

    memecoinBitcoinSolanaEthereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk