Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Memecoin ve Bitcoin Ordinals Çılgınlığı Blok Zincirleri Tıkıyor

Bitcoin ve diğer büyük dijital varlıkların fiyatı arttıkça uzun pozisyonlar tasfiye edilmeye devam ediyor.

18 Aralık 2023 11:17

Güncellenme: 18 Aralık 2023 11:26

Bitcoin (BTC) haftayı marjinal bir yükselişle açtı ve 41 bin dolar üzerinde işlem görüyor. Ether (ETH) de nispeten düşük bir yükselişle 2 bin 100 dolar civarında seyrediyor.


Coinglass’tan alınan verilere göre, son 12 saat içerisinde token vadeli işlemlerin tasfiyesi 103,5 milyon dolara ulaştı ve bunların 95 milyon doları uzun pozisyonlar. 33 milyon dolarlık bitcoin tasfiyelerinin ise 29 milyon dolarını uzun pozisyonlar oluşturuyor.Hong Kong merkezli dijital varlık yönetimi şirketi Metalpha'nın Kıdemli Analisti Lucy Hu, ufukta faiz indirimleri görünmesine ve geçtiğimiz hafta Ledger’ın saldırıya uğramasına rağmen piyasanın oldukça iyi durumda olduğunu söylüyor.


“Ledger saldırısı DeFi sektörüne olan güveni sarstı ve cüzdan güvenliği hakkında önemli sorular gündeme geldi. Ayrıca Bitcoin Ordinals’ın hızlı yükselişi, madencilerin coşkusunu iyice artırıyor. Bitcoin'in uzun vadeli büyümesinin devam etmesini bekliyoruz.”


Tahminler hâlâ iyimser

Bitcoin'in mevcut düzeltme aşamasına rağmen 2024-2025 için yıl sonu tahminleri, özellikle geçen yılki 10-12 bin dolarlık bitcoin tahminleriyle karşılaştırıldığında epey iyimser gözüküyor.


Woo Network, yayımladığı yıl sonu raporunda “2024’ün başlarında” BTC’nin 75 bin dolara kadar çıkabileceğini söylüyor. Bitwise da 80 bin doları hedefleyerek benzer bir tahminde bulunuyor.


“Spot bitcoin ETF’leri onaylanacak ve tüm zamanların en başarılı ETF lansmanına tanık olacağız. Coinbase'in geliri iki katına çıkacak ve Wall Street beklentilerini en az 10 kat aşacak.”


Memecoin'ler layer-1 ağlarını tıkıyor

Ethereum ve Avalanche gibi birçok layer-1 zincirindeki gaz ücretleri, düzinelerce memecoin’in ortaya çıkmasıyla yükseliyor.Avalanche son 24 saat içerisinde 5 milyon dolar, Ethereum ise 13,52 milyon dolar işlem ücreti alıyor.Avalanche’ın AVAX token’ı ile Solana’nın SOL token’ı sırasıyla yüzde 6 ve 4 değer kaybederek bitcoin ve ether’den daha hızlı bir düşüşe tanık oluyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcmemecoinOrdinals

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC Ticaret Onayını Henüz Vermese de Ether ETF'leri Büyük Bir Engeli Aştı

24 Mayıs 2024 10:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk