Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Meme Coin BOB, Elon Musk’ın Twitter Bot Hesabını ‘Dolandırıcı’ Olarak Adlandırmasıyla Yüzde 45 Düştü

Musk daha önce Bob token botuyla birkaç kez daha etkileşime girmiş ve değer artışına yardımcı olmuştu.

19 Haziran 2023 11:48

Güncellenme: 19 Haziran 2023 13:33

Meme coin bob (BOB) fiyatları, sosyal medya devinin sahibi Elon Musk’ın hesabı ‘dolandırıcı’ olarak nitelendirmesinin ardından hesabın askıya alınmasıyla yüzde 45 düşüş yaşadı.Pazar günü Twitter, @ExplainThisBob’a benzer bir şekilde çalışan @AskTheWassie adlı komik bir kurbağa botu bile askıya aldı.


Musk, paylaştığı tweet’te şöyle söyledi: “ Komik / yararlı bir bot olma bahanesiyle dolandırıcılıkların teşvik edilmesi, askıya alınma işlemi ile sonuçlanacak. Bize ne kadar ödediğinizin de bir önemi yok.”


Veriler, BOB fiyatlarının pazar günü 0,000031 dolardan 0,000016 dolara düştüğünü ve yatırımcıların Twitter'ın eylemleri dolayısıyla 13 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştığını gösteriyor. Token’lar, mayıs ayında ulaştıkları 74 milyon dolarlık zirve değerden bu yana neredeyse sürekli düşüş yaşıyor.@ExplainThisBob hesabı, olayları esprili bir şekilde özetlemesi ve tweet’lere komik yanıtlar vermesiyle nisan ayı sonlarında hızlı bir şekilde viral hale gelmişti. Musk, yine nisan ayında hesaba “Bob’u seviyorum” şeklinde cevap vererek token’ın fiyat artışına sebep olmuştu.


Musk o zamandan beri Bob botuyla birkaç kez etkileşime girdi. Haziran ayı gibi kısa bir süre önce, botun siyasi bir tartışmasını alıntılayıp “Bob bir kez daha işin altından başarıyla kalkmış” diye cevap vermişti.Ancak Musk, Twitter’ın “uygulamanın doğrulama sistemiyle oynayan” ve “yanıltıcı bir şekilde kendi reklamını yapan” bu hesapları askıya alacağını söyledi.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    defitokenElon Musk

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk