Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Mastercard, Kripto Borsası Bitso İş Birliği ile Banka Kartı Piyasaya Sundu

Mastercard’ın Latin Amerika’daki kripto ortakları arasında Binance, Belo ve Buenbit de bulunuyor.

3 Mart 2023 12:28

Güncellenme: 3 Mart 2023 16:05

Latin Amerika’nın önde gelen kripto borsalarından Bitso, Mastercard iş birliğiyle bir banka kartı piyasaya sundu. Kart, Meksika’da kullanılabilecek.

Borsa, kasım ayında kartı bir grup müşterisinin kullanımına açarak geri bildirim aldı. Şimdi ise kart talebinde bulunan 100 binden fazla kullanıcı için aşamalı bir deneme dönemi başlattı.


Böylece Bitso, Mastercard’ın Binance, Belo ve Buenbit’i içeren Latin Amerika ortaklıklarına katılmış oldu.

Mastercard’ın kripto ekosistemine karşı geri adım attığı haberleri yayılmaya başlamıştı. Ancak şirket, CoinDesk’le ropörtajı sırasında piyasadaki olumsuzluklara rağmen kripto ortaklarıyla çalışmaya devam edeceğini belirtmişti.

Bitso, Meksika menşeili olmasının yanı sıra Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’da faaliyet gösteriyor. Borsa toplamda 6 milyondan fazla kullanıcı ve 1.500 kurumsal müşteriye sahip.

Geçtiğimiz eylül ayında Bitso, Arjantin’deki kullanıcılarının Arjantin pesosu, dijital dolar, bitcoin, ether ve DAI birimleriyle gerçekleştirecekleri ödemeleri QR koduyla yapabilmelerini sağlamıştı.


Daha Fazla Oku

    mastercardBitsoMeksika

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Andrés Engler

Andrés Engler, Latin Amerika kripto ekosistemini takip ettiği Arjantin merkezli bir CoinDesk muhabiridir. Aynı zamanda startupların, fonların ve şirketlerin bölgesel sahnesini takip ediyor. Çalışmaları diğer medyanın yanı sıra La Nacion gazetesinde ve Monocle dergisinde yer aldı. Arjantin Katolik Üniversitesi'nden mezun.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Solana Foundation: “SOL Bir Menkul Kıymet Değil”

9 Haziran 2023 12:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk