Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

MakerDAO’nun MKR Token’ı Yükselişte

Protokol, kâr elde etmeye devam ediyor.

1 Eylül 2023 10:20

Güncellenme: 1 Eylül 2023 10:27

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi sağlayıcısı MakerDAO’nun yönetişim token’ı maker (MKR), son 24 saatte yüzde 7,63 oranında arttı. Kripto para birimi, platformun kredi oranlarını güncellemesinin ardından yükselerek düşüş yaşayan piyasaya meydan okudu.


100 milyon dolarlık piyasa değerine sahip token, mevcut piyasa koşullarına rağmen iyi bir performans gösteriyor. Bu sırada CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), yüzde 3,5 düşüyor.


Nereden çıktı bu ralli?

Yükselişi tetikleyecek herhangi büyük bir gelişme olmasa da MakerDAO’nun altyapısı, platform teşviklerine yapılan harcamaların artmasıyla önemli ölçüde iyileştirildi.


5 milyar dolarlık DAI stabil parasını ihraç eden ve lider kripto borç sağlayıcılarından biri olan platform, “Endgame” adını verdiği bir revizyon sürecine girdi. MakerDAO bu süreçte stabil para rezervlerini ABD devlet tahvilleri gibi gerçek dünya varlıklarına yatırdı ve geleneksel finansta daha yüksek getiriler elde etmek adına bankalara borç vererek gelirlerini artırdı.


MKR holder'ları, Maker'ın geçen ay tanıtılan token geri satın alma (buyback) planı sayesinde platformun kârlarından faydalanıyor. Bu da platformun hazinesindeki fazla gelirleri kullanarak dolaşımdaki arzı azaltmasını sağlıyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    MakerDAOmakermkrmerkeziyetsiz finansdefi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Altcoin Boğası Ne Zaman? Tek Bir Veriyle İnceleyelim: OTHERS!

1 Mart 2024 12:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk