Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

MakerDAO, Depeg’den Sonra Bile USDC’yi Birincil Rezerv Olarak Tutacak

Karar, USDC’nin bankacılık ortağı SVB’nin çöküşüyle bir süreliğine dolar sabitini kaybettiği sırada duyuruldu.

24 Mart 2023 09:06

Güncellenme: 24 Mart 2023 11:16

MarkerDAO topluluğu, USDC stabilcoin’i DAI stabilcoin için asıl ihtiyat varlık olarak tutmaya karar verdi.

Protokolün sitesi üzerinden yapılan oylamada katılımcıların yaklaşık yüzde 79’u bu kararı desteklerken geri kalanı rezervleri çeşitlendirmeyi tercih etti.

MakerDAO, borç sağlama platformu Maker’ı teklifler ve oylarla yöneten bir merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO). Maker ise değerini alacaklıların dijital varlıklarıyla belirlediği 5,3 milyar DAI stabilcoin’i piyasaya süren platform.

USDC, Circle Internet Financial tarafından basılan ve kısa vadeli ABD devlet tahvilleri tarafından destekleniyor ve şu anda merkeziyetsiz finansta (DeFi) en yaygın kullanılan stabilcoin. Aynı zamanda DAI’nin 3 milyar dolarlık token içeren Peg Stabilite Modülü’ndeki (PSM) en önemli varlık.

Oylama, bu ayın başlarında Circle’ın bankacılık ortağı Silicon Valley Bank’in çöküşünden sonra dolar sabitini kaybetmesi üzerine gerçekleşiyor.

Perşembe günü alınan bu karar, Maker’ın stabilcoin krizi esnasında alınan acil durum önlemlerinin başarısız olduğunu gösteriyor. Teklife göre, PSM aracılığıyla DAI token’larını basmak için gereken yeni koşullar, önceki parametlere daha yakın.


Daha Fazla Oku

    MakerDAOStabilcoinUSDCDAI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Uyum ve Regülasyon Ekibimizi Bütün Operasyondan Bağımsız İnşa Ediyoruz”

27 Şubat 2024 12:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk