Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“LINK, RWA Tokenizasyonu Trendinden Kâr Elde Etmek için En Mantıklı Seçim”

Chainlink, blok zincirlerini dış dünyaya bağlama konusunda kendisini önemli bir altyapı olarak konumlandırıyor.

12 Ekim 2023 09:48

Güncellenme: 12 Ekim 2023 10:47

Araştırma şirketi K33 Research, çarşamba günü yayımladığı raporda, gerçek dünya varlıklarının (RWA) tokenizasyonunun hız kazandığını ve Chainlink'in yerel tokenı LINK’in hype'tan kâr elde etmek isteyen yatırımcılar için "en mantıklı seçim" olabileceğini söyledi.


Tokenizasyon, özel sermaye, kredi ve tahviller gibi geleneksel finansal varlıklarını (genellikle RWA'lar olarak adlandırılır) blok zincirlerine yerleştirmek için kullanılan terimdir. Süreç, maliyeti ve operasyonel sorunları azaltırken erişilebilirliği ve şeffaflığı artırmanın ideal bir yoludur.


Küresel bankalar ve kripto platformları, tokenizasyondan yararlanmak için adım atmaya başladı bile. Örneğin JPMorgan, dün yaptığı açıklamada, BlackRock ve Barclays'i kapsayan ilk blok zinciri tabanlı teminat uzlaşma işlemini gerçekleştirdiğini bildirdi.


K33 analisti David Zimmerman, raporda RWA’ların maksimum potansiyellerine ulaşmadan önlerinde daha birçok engel olduğunu da belirtti.


Chainlink'in oracle sistemi ve çok çeşitli ortaklıklar aracılığıyla blok zincirlerini dış dünyaya bağlamak için önemli bir altyapı olarak konumlandığını söyleyen Zimmerman, ekledi: “Kesinlikle en çok kazanç sağlayan proje olmayacak, ancak bundan daha iyi çok az proje bulunuyor diyebiliriz.”


Yatırımcılara uzun pozisyonlar için fiyatların düşmesini beklemelerini öneren Zimmerman, 5,70 dolar civarındaki destek seviyesine dikkat çekiyor.


Daha Fazla Oku

    linkChainlinkTokenizasyonrwak33

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 200 Milyon Dolarlık Net Çıkış Kaydetti, TÜFE Gerginliği Devam Ediyor

12 Haziran 2024 11:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk