Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin ve Ether Arasında Bölündü

Veriler, kurumsal trader'ların “güvenilir” varlıkları alternatif kripto para birimlerine tercih ettiğini gösteriyor.

4 Aralık 2023 14:16

Güncellenme: 4 Aralık 2023 15:34

Bybit Research'ün yeni raporuna göre, kurumsal yatırımcılar bitcoin’e (BTC) tamamıyla güveniyor, ether’e kısmi bir güven duyuyor ancak altcoin’lere şüpheyle yaklaşıyorlar.2023'ün ilk üç çeyreğinde kurumsal trader'lar bitcoin (BTC) varlıklarını neredeyse ikiye katladı. Bybit'in araştırmasına göre, bu veriler bireysel yatırımcıların daha düşük oranlar görmesiyle çelişiyor ancak bunun sebebi yüksek kaldıraç seviyeleri olabilir.Rapor, kurumsallar ve balinalar altcoin’lere karşı şüpheci olduklarını ve mayıs ayındaki artışa rağmen yatırım oranlarının genel olarak düştüğünü gösteriyor. Ağustos ayında kurumsal cephede başlayan düşüş, nispeten daha volatil varlıklara karşı temkinli bir düşüşe yol açıyor.


Verilere göre, ether (ETH) varlıkları Ethereum blok zincirinin Shapella yükseltmesinden bu yana ETF haberlerinin piyasaları canlandırmasıyla birlikte olumlu bir pozisyonda. 


Bitcoin’in fiyatı yılın başından bu yana yaklaşık yüzde 140 artarken, ether aynı zaman diliminde yüzde 87 arttı.


K33 Research, ekim ayında yayımladığı raporda varlık tahsisi konusundaki duruşunu değiştirdiğini, ether'in Temmuz 2022'den bu yana BTC karşısında uzun süreli düşüşü ve yeni başlatılan vadeli işlemlere dayalı ETH ETF'lerine ilginin az olması nedeniyle bitcoin'e geri dönüş tavsiyesinde bulunduğunu bildirdi.


K33, şu ifadeleri kullanmıştı: “ETH yatırımlarında frene basmanın ve BTC’ye geri dönmenin daha mantıklı olacağına inanıyoruz.”


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcETHaltcoinkurumsal

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Hack'leri 2024'te 473 Milyon Dolar Değerinde Kayba Yol Açtı

30 Mayıs 2024 22:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk