Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Yükselişte, Keza Hisse Senedi Piyasaları da Öyle

Bitcoin tekrar 20 bin dolar kapısına dayandı, diğer büyük kripto paralarda da yukarı yönlü hareketlilik söz konusu.

29 Eylül 2022 08:58

Güncellenme: 29 Eylül 2022 09:17

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası son 24 saatte yüzde 4,27’lik değer kazanarak hafta başında zorladığı psikolojik direnç seviyesine tekrar uğruyor ve 19 bin 538 dolardan işlem görüyor.


Proof-of-stake’e geçiş yaparak madenciliğinin artık tamamen ortadan kalktığı ve çok daha çevre dostu bir karakteristik kazanan Ethereum’un fiyatında da artış var: Düne kıyasla yüzde 4,62 değer kazanan Ethereum şu sıralar 1,342 dolardan işlem görüyor.


Diğer büyük kripto paralar arasında yer alan Binance Coin (BNB) yüzde 5, XRP yüzde 2,79 ve Cardano da yüzde 0,62’lik artış kaydetti.


Kripto piyasasının geleneksel piyasalarla uyumunda ise değişen bir şey yok. Piyasa değeri bakımından büyük kripto paralar yeşil bir görünümdeyken, hisse senedi piyasalarında da benzer bir tablo söz konusu: Teknoloji borsası NASDAQ dünü yüzde 2,05’lik artışla kapatırken, Dow Jones yüzde 1,88, S&P 500 ise yüzde 1,97’lik değer kazandı.


CoinDesk’e konuşan Defiance EFTs’in kurucu ortağı ve CEO’su Sylvia Jablonski, “Bilmediğimiz bazı şeyler var” diyor ve ekliyor: “Kriptonun bizi enflasyondan koruyacağını zannediyorduk. Yeni bir altın haline gelecekti fakat işler hiç de düşünüldüğü gibi gerçekleşmedi. Hisse senedi piyasalarıyla ve bilhassa NASDAQ’la yüksek derecede paralellik gösteren bir kripto piyasası var karşımızda.” Kripto piyasasıyla hisse senedi piyasaları arasındaki pozitif korelasyona dün de vurgu yapılmış, AVAX'ın CEO'su Emin Gün Sirer'in YouTube kanallarındaki sunumunda aynı konu üzerinde durulmuştu


Defiance EFTs’in tepe ismi, kripto piyasasının mevcut fiyatlamasını uzun vadeli bir alım fırsatı olarak gördüğünü de sözlerine ekliyor: “Her gün ekonomik dalgalanmalara ilişkin haberlere denk geliyorum fakat kriptonun Ağustos ayından beri gereğinden fazla düştüğünü düşünüyorum. Eğer iki ay içerisinde yatırım dönüşü bekliyorsanız bu bir alım fırsatı değil ancak bir ya da bir buçuk yıl kadar bekleyeceksiniz söz konusu dip seviyeden konumlanmaktan çok mutluyum. Günlük bazda acı içinde kıvranabilirim fakat önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çok mutlu olacağım.”  

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tether 100 Milyon Dolar Değerinde Bitdeer Hissesi Satın Aldı

1 Haziran 2024 11:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk