Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Yatırımcıları Bitcoin’den Vazgeçip Ether’e Yöneliyor

Vadeli işlem ve opsiyon piyasası metrikleri, geleneksel finans oyuncularının ve deneyimli piyasa katılımcılarının bitcoin’den ether’e yöneldiğini gösteriyor.

6 Aralık 2023 12:50

Güncellenme: 6 Aralık 2023 13:27

Önemli türev piyasası metrikleri deneyimli trader’ların bitcoin’den (BTC) ether’e (ETH) kaydığını ve böylece ether’in önümüzdeki haftalarda daha iyi bir performans gösterebileceğini ifade ediyor.


CoinDesk verilerine göre, bitcoin 2023’ün son çeyreğinde yüzde 60’ın üzerinde yükselirken, ESG uyumlu deflasyonist para birimi ether yüzde 35 değer kazanarak geride kaldı. Performans farkı tüm zamanların en geniş seviyesine ulaştı ve bitcoin, ether’in yüzde 89’una karşı yüzde 163’lük bir kazanç sağlıyor.


Ancak ether vadeli işlemlerine yatırılan sermaye bitcoin’den fazla olduğu için bu uçurumun daralması bekleniyor. Velo Data verilerine göre, Chicago Ticaret Borsası'nın nakit ödemeli ether vadeli işlem sözleşmesinde kilitlenen nominal açık pozisyonlar son beş gün içinde yüzde 30 artarak 711 milyon dolara yükseldi. Bitcoin ise yüzde 19’luk bir büyüme kaydetti ve 4,9 milyar dolara ulaştı. 


Reflexivity Research verilerine göre, spot endeks fiyatına göre ether vadeli işlemlerindeki prim, bitcoin'den yüzde 5 daha yüksekti. Yani CME vadeli işlemleri fiyatlandırmasında ortaya çıkan fark da durumun aynı olduğunu gösteriyor.


Reflexivity Research şöyle bir açıklama yapıyor: “Kesin bir şey söylemek için henüz çok erken, ancak TradFi iki ay sonra ETH ETF ticaretine dönecek gibi duruyor. Bu da ETH ETF’lerinin öne çıkacağını ifade ediyor.”Trader’lar Deribit’te listelenen opsiyon piyasasındada ether alımlarına ve bitcoin satışlarına yönelmeye başladı. 


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcEtherETHpiyasa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk