Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasında Yükseliş Momentumu Görülüyor

Piyasa genişliği, bitcoin rallisine katılan token sayısını ölçmek için kullanılan bir teknik analiz göstergesidir.

31 Ekim 2023 13:54

Güncellenme: 31 Ekim 2023 14:14

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi bitcoin (BTC), bu ay yaklaşık yüzde 27 değer kazanarak ocak ayından bu yana görülen en önemli tek aylık yüzde artışını kaydetti.


Veri sağlayıcısı ByteTree’nin pazar genişliği göstergesine göre, altcoin’ler de bitcoin öncülüğünde kayda değer bir yükseliş gösterdi.


CryptoCompare tarafından desteklenen gösterge, 5,300'den fazla dijital para biriminin gerçek zamanlı verilerini takip ediyor ve token’ları eğilimlerine göre 1'den 5'e kadar bir ölçekte sınıflandırıyor. 5 puan coin’in güçlü bir yükseliş trendinde olduğu anlamına gelirken, 0 puan güçlü bir düşüş trendini temsil ediyor.


Yazının yazılması sırasında token’ların yalnızca yüzde 4,7’si güçlü bir düşüş trendi gösteriyor. Bu, bitcoin rallisine katılan kripto paralar sayesinde piyasa genişliğinin arttığı anlamına geliyor.


Artan piyasa genişliği de yatırımcıların riske olan iştahını yansıtıyor ve yükseliş momentumunun daha sürdürülebilir olduğunu gösteriyor.


ByteTree’nin kurucusu Charlie Morris, iki gelişmeye dikkat çekiyor: “Yarılanmaya sadece altı ay kaldı ve Fed'in yakında tekrar para basmaya başlaması gerekecek.”Yukarıdaki grafikte koyu mavi ve açık mavi alanlar, sağlam bir yükseliş trendine sahip, boğa koşusunun erken aşamalarında bulunan coin’leri gösteriyor. Sarı kısım konsolidasyondaki coin’leri, kırmızı kısım ise güçlü düşüş trendindeki coin’leri ifade ediyor.


Koyu mavi ve açık mavi alanlardaki artışta görüldüğü üzere yükseliş trendlerindeki kripto paraların sayısı artıyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Satoshi Dönemi”nden Kalan Bitcoin’ler 14 Yıllık Uykularından Uyanıyor

15 Nisan 2024 14:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk