Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasasında Moraller Tavan: Bitcoin Yüzde 7, Ethereum Yüzde 12 Yükseldi

Dün açıklanan ABD enflasyon verilerinin beklentinin altında gelmesi kripto piyasasını adeta coşturdu.

11 Ağustos 2022 10:08

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 10:14

Bitcoin son 24 saatte yüzde 6,97 artarak 24 bin 545 dolar seviyesine çıkarken, Ethereum’un yükseliş oranı çift haneleri buldu: yüzde 12,46 değer kazanan piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto parası şu anda 1,887 dolardan işlem görüyor. Binance Coin yüzde 4,13’lük artışa 332 dolara çıkmışken, XRP de yüzde 5,32’lik yükseliş kaydetmiş durumda.


Geçen ay son 40 yılın en yüksek enflasyonuna sahne olan ABD ekonomisinde birçok ekonomist resesyon çanlarının halihazırda çaldığını ve bir anlamda piyasaya ‘kemerlerin bağlanması’ gerektiğine dair sinyaller vermişti. Ancak geçen haftaki beklentileri ikiye katlayan istihdam verilerinin ardından dün de enflasyonun bir önceki aya kıyasla görece iyi gelmesi, kripto piyasasını oldukça rahatlattı.


Tıpkı kripto piyasası gibi hisse senetleri piyasasında da işler şimdilik iyi gidiyor. ABD TÜFE verilerinin ardından NASDAQ hisselerinde yüzde 2,89’luk artış kaydedilirken, S&P 500 ise yüzde 2,1’lik tırmanışta. Hem enflasyon hem de işsizlik verilerindeki olumlu seyirle birlikte yatırımcılarda Fed’in Eylül ayındaki toplantıda 75 baz puanlık agresif bir faiz artırımı yerine 50 baz puanlık artırıma gitmesine dair beklenti oluşmuş durumda.


Kripto piyasasında son 24 saatte iExec RLC (RLC) neredeyse yüzde 60’lık artış kaydederken, Injective Protocol (INJ) yüzde 32, iflas bayrağını çeken fakat ‘açıkçıları sıkıştıran’ topluluk hamleleriyle spekülatif bir yükseliş trendine geçen Celsius (CEL) ise yüzde 25,98 değer kazandı. THORChain (RUNE) yüzde 16,87 ve Verge (XVG) de yüzde 15,57 artış kaydetti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk