Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ABD’de Temmuz Ayı Enflasyonu Yüzde 8,5’e Geriledi, Bitcoin Fırladı

Beklentilerin altında gelen enflasyon verilerine kripto piyasası olumlu bir reaksiyon verirken, ABD Merkez Bankası’nın Eylül ayındaki toplantıda faizleri agresif bir şekilde artırması da kısmen baskılandı

10 Ağustos 2022 16:17

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 16:20

Açıklanan ABD TÜFE verilerine göre bir önceki aya kıyasla enflasyonda yavaşlama kaydedilirken, tüketici fiyatlarındaki artışta en kötünün geride kaldığına dair bir görünüm söz konusu.


Veriler açıklandıktan hemen sonra Bitcoin’de yüzde 2’lik artış gerçekleşirken, ABD Merkez Bankası’nın agresif bir parasal sıkılaştırma politikasında yumuşamaya gitme ihtimali birçok kripto trader’ına rahatlama sinyali verdi.


ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık bazda Temmuz ayında yüzde 8,5’lik artış gösterirken, ABD İş Gücü İstatistikleri Bürosu’nun raporuna göre enflasyondaki yavaşlamada düşük enerji fiyatlarının kısmen etkili olduğu belirtiliyor. Ekonomistlerle yapılan ankette ise enflasyon beklentisi yüzde 8,7’ydi.


Yüksek derecedeki volatil yapılarından dolayı gıda ve enerji fiyatlarının hesaba katılmadığı çekirdek TÜFE’de ise son 12 ayda yüzde 5,9’luk artış gerçekleşirken bu, yüzde 6,1’lik beklentinin biraz altında.


Prosper Trading Academy’de kripto para eğitimi veren Howard Greenberg, “Piyasanın Eylül ayında gerçekleşecek toplantıda öngördüğü şekilde faiz artırımı gerçekleştireceğine dair Fed’e güven duymaya devam edeceğini ve kripto piyasasında rahatlamayla beraber rallinin ivmeleneceğini düşünüyorum” diyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Helene Braun

Helene, CoinDesk'te ABD piyasa muhabiridir. Çalışma alanları, ABD ekonomisi, Fed ve bitcoin'i kapsar. New York Üniversitesi işletme ve ekonomi raporlama programından yeni mezun oldu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk