Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasası, İsrail Saldırısına İlişkin Raporların Yayımlanmasının Ardından Toparlanıyor

İran'ın İsrail'e yönelik ilk saldırısı, kripto ve diğer risk varlıklarını aşağı çekerken, altında bir artışa yol açmıştı.

19 Nisan 2024 10:11

Güncellenme: 19 Nisan 2024 10:21

 Bitcoin (BTC), İsrail - İran saldırısında sınırlı hasar kaydedildiğine dair raporların yayımlanmasının ardından piyasanın toparlanmasıyla 62.000 doların üzerine çıktı.


ABC News İsrail'in İran'a karşı bir misilleme saldırısı başlattığını bildirmişti. CNN de yerel medyanın ülkedeki çeşitli askeri üslerin ve havalimanlarının füzelerle vurulduğunu söylediğini aktardı. El Cezire, İranlı yetkililerin saldırının doğasını küçümsediğini ve bunun sınırlı bir insansız hava aracı saldırısı olduğunu iddia ettiklerini bildirdi.


CoinDesk Indices verilerine göre ether (ETH) de biraz toparlandı, ancak yine de 3000 doların altında işlem görüyor. Piyasa verilerine göre, Paxos tarafından sunulan tokenize edilmiş altın PAXG, yaklaşık %3 arttı.


Bizantine Capital'ın yönetici ortağı March Zheng, piyasa kargaşasının devam etmesi durumunda bitcoin için bir sonraki eşiğin 55.000 dolar olduğunu söyledi.


Presto'da türev trader’ı olan Jun-Young Heo, Telegram üzerinden şunları yazdı: "Savaşla ilgili haberler nedeniyle bitcoin için panik satışları yapılırsa, bu iyi bir satın alım fırsatı yaratabilir."


Aynı dönemde Hong Kong'un Hang Seng endeksi %3,5, Japonya'nın Nikkei 225 endeksi %6,5 ve Tayvan'ın TAIEX endeksi %5 düştü. MarketWatch'un bildirdiğine göre, ABD hisse senedi vadeli işlemleri benzer şekilde düşerken ham petrol fiyatları yükseldi.


Piyasa şu anda saldırıyı göz ardı edip yaklaşan yarılanmaya odaklanıyor gibi görünüyor.


Pythagoras Investments'ın sermaye oluşumu direktörü Semir Gabeljic, "BTC, beklenen yarılanmadan bir gün önce 64 binden 61 bine kadar geri çekildi ve 'haberi sat' büyük olasılıkla bu noktada fiyatlandırıldı. Böylece negatif bir BTC fonlama oranıyla sergilendi."


"Bu da dahil olmak üzere son zamanlardaki tüm geri çekilmeler, tarihsel yarılanma düşüşleriyle uyumlu. Tek fark ve dikkate alınan nokta, önümüzdeki makro manzaranın belirsizliği ve bu da ek bir volatilite yarayabilir."


En likit dijital varlıkların performansını ölçen CoinDesk 20 (CD20) %0,47 artışla 2.137'den işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtciranİsrail

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk