Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasası Hong Kong Spot ETF Kararını Beklerken Bitcoin Yeşile Döndü

İsrail ve İran arasındaki gerilimin yatıştırılmasıyla, piyasaya dair endişeler şimdilik son buldu.

15 Nisan 2024 09:52

Güncellenme: 15 Nisan 2024 09:57

İran’ın İsrail’e karşı füze saldırısı başlatmasının ardından oldukça etkilenen piyasa, ortalığın sakinleşmesiyle birlikte volatiliteden bir süreliğine de olsa kurtuldu. Bitcoin (BTC) 66.000 doların üzerinde işlem görürken, ether (ETH) 3.200 dolar seviyesine geri dönüyor.


Jeopolitik gerilimin piyasaları sarsmasıyla hafta sonu 62 bin dolara gerileyen bitcoin, Al-Jazeera’nın bildirdiği üzere ABD’nin İsrail’e katılmayı reddetmesinin ardından toparladı.


Tahmin piyasası Polymarket’teki trader’lar, İsrail'in 15 Nisan'a kadar İran'a karşı aksiyon alma ihtimalini yüzde 4 olarak öngörüyor. Bu oran, İran’ın füze saldırısının hemen ardından yaklaşık yüzde 57’ye kadar yükselmişti.


Gerilimin zirveye ulaştığı saatlerde Paxos tarafından sunulan, tokenize edilmiş altın olarak da bilinen PAXG, analog muadilinin üzerinden %20 primle işlem gördü.


Dijital varlık piyasası, tüm bunlar yaşanmadan önce de ABD vergi açıklamaları sebebiyle halihazırda büyük bir satış baskısıyla karşı karşıyaydı.


Amerikalı girişimci Arthur Hayes, gelişmelere dair şunları yazdı: “Yarılanmanın dolar likiditesinin normalden daha sıkı olduğu bir zamanda gerçekleşeceği göz önünde bulundurulursa, kripto varlıkların şiddetli bir satış baskısına maruz kalması epey olası.”


Aynı zamanda yatırımcılar, Hong Kong tarafından onaylanması beklenen bitcoin (ve hatta bir ihtimal de olsa ether) ETF’lerinin bu hafta sunulmasını umuyor. Onaylanmaları durumunda, Çin’deki yatırımcılar dijital varlıklara çok daha kolay erişim sağlayabilecek. Matrixport’un öngörüsüne göre, bu ETF’ler 25 milyar dolarlık talebin kilidini açabilir.


Daha Fazla Oku

    BitcoiniraniranİsrailHong Kong

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

24 Mayıs 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk