Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Yükselmeye Devam Ediyor

Endeks, RSI göstergesindeki aşırı alım okumasıyla birlikte bitcoin boğa koşusunun biraz soluklanabileceğini gösteriyor.

25 Ekim 2023 16:22

Güncellenme: 25 Ekim 2023 16:59

Veri sağlayıcısı alternative.me’ye göre, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 70,6’ya sıçrayarak Kasım 2021’den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. 0 ile 100 arasında değişen endeks, bitcoin ve önde gelen altcoin’lere yönelik piyasa duyarlılığını analiz etmek amacıyla piyasa momentumu, volatilite, hacim ve sosyal medya dahil olmak üzere birçok metrik kullanır.


50 ile 74 arasındaki değerler "açgözlülüğü" gösterirken, 75'in üzerindeki değerler "aşırı açgözlülüğü" gösterir. Puan ne kadar yüksek olursa, yatırımcılar bitcoin beklentileri açısından o kadar güvende hisseder.


Deneyimli trader’lar endeks aşırı korku sinyali verdiğinde satın almayı tercih eder, açgözlülük sinyali verdiğinde ise daha temkinli davranırlar. Efsanevi yatırımcı Warren Buffett’ın şöyle bir sözü vardır: “Başkaları açgözlü olduğunda korkmak ve başkaları korktuğunda açgözlü olmak akıllıcadır.”


Başka bir deyişle, bitcoin (BTC) iki haftadan kısa bir süre içerisinde yüzde 28’lik bir değer kazansa da bu yükseliş duraklayabilir.Önde gelen kripto para biriminin göreceli güç endeksi (RSI) de aynı şeyi gösteriyor. RSI, 70'in üzerinde yani aşırı alımı işaret ediyor. RSI'daki aşırı alım okumaları genellikle boğa piyasasının soluklanacağı anlamına geliyor.Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcaltcoinkorku ve açgözlülük endeksi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk