Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Fonlarındaki Bitcoin Varlıkları Yükselişte

Fon yöneticileri son haftalarda varlıklarına yaklaşık 4.000 bitcoin ekledi.

5 Nisan 2023 10:50

Güncellenme: 5 Nisan 2023 11:40

ABD’de kripto dostu bankaların çöküşüne rağmen, dijital varlık odaklı tröstler ve fonlar, yatırımcı talebinin toparlanmasının etkisiyle bitcoin varlıklarını artırdı.


Kripto analitik firması CryptoQuant’in sağladığı veriler, tröstler ve borsada işlem gören ürünlerin (ETP) yöneticileri tarafından tutulan bitcoin (BTC) oranının, Silvergate Bank, Signature Bank ve Silicon Valley Bank'ın piyasaya yaşattığı travma nedeniyle Mart ayına girilirken yaşadığı sert düşüşün ardından 14 Mart'ta 688.000 bitcoin seviyesinin altına gerilediğini gösterdi.Piyasada yaşanan krizin ardından geçen zaman içinde, fon yöneticileri tarafından tutulan varlıklara, 2 Nisan başlangıç tarihiyle, 28.000 dolar mevcut fiyatla yaklaşık 4.000 bitcoin eklendi.


CryptoQuant analisti Grizzly, 31 Mart'ta paylaştığı notta “Piyasadan yansıyan son raporlar, yatırımcı güveninin varlıklara tekrar geri döndüğünü gösteriyor. Bu durum, yaşanan krize rağmen bitcoin'in ilk önemli testi” dedi. Grizzly ayrıca, Fed’in faiz artırım döngüsünün son bulduğu şeklindeki spekülasyonun, yatırımcıları varlıklarını artırmaya ikna ettiğinin de altını çizdi.


Fed Başkanı Jerome Powell, son açıklamalarında faiz artışına ara vermeyle ilgili bir işaret vermese de CME FedWatch Tool, tüccarların yüzde 58’inin Fed’den yeni bir faiz artışı beklemediğini gösteriyor.


CoinShares'in araştırma başkanı James Butterfill, CoinDesk'e verdiği demeçte, “Yatırımcılar, bitcoin'e ilk geri dönüşün ardından bekle ve gör politikasını benimsiyor gibiler. Fed'in kurtarma programının olup olmadığına dair belirsizlik bankalara kaçışın önünü kesti” ifadelerini kullandı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinfonFed

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in Binance.US Platformundaki Fiyatı Düşüş Yaşadı

9 Haziran 2023 17:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk