Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Kripto Fon Yönetimi Fırsatları 50 Milyar Doları Bulabilir”

Kripto endüstrisinin önümüzdeki beş yıl içinde 500 milyar dolardan fazla varlığa sahip resmi, düzenlenmiş bir varlık yönetimi endüstrisi olması bekleniyor.

26 Eylül 2023 12:31

Güncellenme: 26 Eylül 2023 12:44

Pazartesi günü yayımlanan Bernstein araştırma raporuna göre, spot tabanlı bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) beklenen lansmanının piyasaya daha fazla sermaye getirmesi muhtemel. Böylece kripto fon yönetimi işletmeleri, 50 milyar dolara kadar değer kazanabilir. 


Raporda bu değerin kripto pazarının mevcut büyüklüğünün yaklaşık yüzde 4’ü olduğu belirtiliyor. Yazının yazılması sırasında kripto piyasasının toplam değeri 1,08 trilyon dolar. 


Gautam Chhugani liderliğindeki analistler, önümüzdeki beş yıl içerisinde kripto endüstrisinin 50 milyar dolar değerindeki “mevsimlik endüstriden” 500-650 milyar dolar değerindeki “resmi ve düzenlenmiş varlık yönetimi endüstrisine” geçmesini bekliyor.


Spot bitcoin ETF umutları

Araştırma, BlackRock gibi dev isimlerin spot bitcoin ETF’leri için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yapmasının ardından geliyor. 


Bernstein, “yatırım danışmanlarının, özel bankacılık ürünlerinin ve doğrudan broker hesaplarının ETF’lere daha kolay erişim” sağlayacağını düşünüyor.


Raporda şu ifadelere yer veriliyor: “Kriptonun finansal kabulü için ETF’lerin onaylanarak regülasyonlar açısından bir dönüm noktası haline gelmesini bekliyoruz.”


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtckripto piyasasıETFETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye’nin Kripto Yasası’nda Hangi Kripto Varlık Çeşitleri Tanımlanıyor

27 Mayıs 2024 10:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk